Bukuri.com

Per Trupin dhe Shpirtin tuaj!

Ads

5 Maska Bukurie me Mjalt

Ads
5 Maska Bukurie me Mjalt

miele-mjalt-bukuri

Efektet kurues te mjaltit jane te shumte. Gjithashtu aplikimi i tij ne fushen e estetikes eshte shume i perdorur. Mjalti eshte nje kozmetik rigjenerues dhe kurues per lekuren dhe sidomos mund te luftoj rrudhat dhe te perdoret kunder plakjes.


Maska Bukurie me Mjalt

 

1- Pastrues per Fytyren:

Perzieni miell avene me pak mjalt, vaj ulliri dhe pak uthull derisa te keni nje perberje te lengshme. Me kete perzierje I beni nje masazh fytyres dhe pastaj e shplani.

 

2- Ushqeni lekuren e thate:

Kjo eshte nje maske e mire kunder stresit. Perdoret si krem nate, ne perzierje duhet te hidhni pak miell prej orizi, mjalt, pak leng pjeshkesh dhe mund ta aplikoni para se te flini

 

3- Purifikator per Fytyren:

Nese keni akne dhe puçra kjo eshte nje maske ideale. Dy luge mjalt, dhe disa pjese pjeshke te grira imtesisht ne makineri I perzieni dhe aplikoheni duke e mbajtur per gjysem ore. Me von shpelajeni fytyren.

 

4- Forconi Thonjte:

Perzieni te verdhen e vezes, nje lug mjalt dhe pak krip. Kete perberje e kaloni mbi thonjet dhe e lini te veproj per 5-10 minuta.

 

5-Jepni Shkelqim Flokeve:

Ne uje te vaket, hidhni nje luge mjaltë dhe nje luge këna. Aplikoheni ne rrenje dhe ne majat e flokeve. Mblidheni me nje kufje dhe mbajeni ashtu per disa ore. Me pas lani koken me shampon e zakonte.

 

Cila maske eshte e preferuaja juaj, na I shkruani ne komente! Ju mirepresim!

9 comments

 • Me falni une nuk po e kuptoj fjalen [ Këna ].
  A mundeni qe sa me shpejt te me jepni nje pergjigjeje :)

  Mir mbeteshi

  Reply
 • me falni po mielli i orizit,, aesht grizi aj ne kohen e nenav tona qe i kan yshqy femijet (bebat)….edhe mielli,, mielli normal qe gatuajm buk.,.

  Reply
 • do ju lutesha shume shume shume, nese do me kthenit ket pergjigjje,kam ndegjuar se maskat nuk duhet te qiten ne zonen rreth syve,po kjo maska per lekur te that si krem nate mund te perdoret ne te gjithe fytyren apo ta eleminoj pjesen rreth syve , pasiqe kam shume rrudha te syt nuk dua ti shtoj ato por ti eliminoj jam 30 vjet,ju lutem shume nese dini diqka rreth rrudhav te syve do ju isha shume falenderuese .falemnderit per mirkuptim

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>