Tag: mjalt

Beauty

5 Maska Bukurie me Mjalt

Efektet kurues te mjaltit jane te shumte. Gjithashtu aplikimi i tij ne fushen e estetikes eshte shume i perdorur. Mjalti eshte nje kozmetik…

Kuzhina

Biskota me mjaltë (Melomakarona)

Një recetë ëmbëlsire (melomakarona) nga kuzhina tradicionale greke që bëhet zakonisht për Krishtlindje dhe Vitin e Ri! Nevojiten: 2 filxhan çaji vaj 1 filxhan çaji sheqer…