Tag: ujë

Kuzhina

Biskota me mjaltë (Melomakarona)

Një recetë ëmbëlsire (melomakarona) nga kuzhina tradicionale greke që bëhet zakonisht për Krishtlindje dhe Vitin e Ri! Nevojiten: 2 filxhan çaji vaj 1 filxhan çaji sheqer…

Estetike

Jepini shkëlqim fytyrës tuaj

Nëse fytyra juaj ka humbur shkëlqimin e saj ne ju sugjerojmë maskën e mëposhtme. Nevojiten: Qumësht i freskët Konjak Lëng limoni Përgatitja: Ngrohni…

Shendeti

Uji

Trupi mund të përbehet nga uji deri në70% të peshës tonë por ne e humbim atë vazhdimisht. Imagjinomi vetëm kur marim frymë, gjatë…