Estetike

Jepini shkëlqim fytyrës tuaj

Nëse fytyra juaj ka humbur shkëlqimin e saj ne ju sugjerojmë maskën e mëposhtme.

Nevojiten:

 • Qumësht i freskët
 • Konjak
 • Lëng limoni
 • Përgatitja:

  Ngrohni një filxhan qumësht. Hidheni në një enë të rrumbullakët dhe shtoni një lugë të vogël konjak dhe një lugë të vogël lëng limoni. Lyeni me të fytyrën  dhe pjesën e gushës duke e përhapur me pak pambuk dhe duke e mbështetur lehtë pambukun mbi lekurën tuaj dhe lëreni deri sa të thahet. Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe delikate shplajeni me ujë të vakët pas 10 minutash. Nëse jo mund ta lini akoma dhe 20 minuta dhe pastaj ta shplani.

  ©bukuri.com

  0 comments on “Jepini shkëlqim fytyrës tuaj

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *