09012014Headline:

Dieta Plank – E shpejte dhe Efikase – Humb 9 Kg ne 2 Jave

femra-dieta

Kjo është periudha më e mirë për të humbur kilet e tepërta. Në fakt pas një dimri të acarte, ëmbëlsirash gjatë festave ndonjë kile të tepërt dhe kemi shtuar. Me ardhjen e verës, plazhit është tepër shqetësuese shfaqja e trupit në rroba banjo. Kjo dieta që po ju propozojme, (njohur si Dieta Plank) zgjat dy javë dhe mund të humbni deri në 9 kilogram. Difekti i dietave është se kur përfondoni ju merrni përseri kg e humbura, por kjo dietë është e veçant dhe ka dhënë shumë rezultat tek personat që e kanë mbajtur.

fa1dr

Shkarko: Dieta Plank Falas

Vini re: Kjo dietë nuk mund të mbahet më shumë se dy javë!What Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Related Articles

26 Responses to "Dieta Plank – E shpejte dhe Efikase – Humb 9 Kg ne 2 Jave"

 1. Adelina says:

  eshte efikase kjo diete?eshte e sigurt qe humb 9 kg?ju lutem me ktheni pergjigje.

 2. irena says:

  ushqimet hahen me pak kripe apo pa kripe fare?

  • Bukuri.com says:

   Pershendetje Irena,

   Ideale do te ishte pa krip fare! Nese nuk je mesuar, hidhi pakez derisa ta eleminosh.

   • ada says:

    Pershendetje DHE FLM PER KESHILLAT TUAJA. Une ne fakte e kam filluar por ne vend te kafes se zeze pi neskafe pa sheqer te perzier me pak qumesht? A eshte problem sepse une e kam mbajte dhe per nje jave humba vetem nje kile pastaj me iku deshira dhe e nderpreva..tani e lkame filluar perseri dhe desha te me jepni ndonje keshille me te vleshme rrethe kafeve dha qajrave sepse une nuk rri dot pa to,
    flm per mikuptimin pres pergjigjjjen….

    • Lirent.P says:

     Pershendetje Ada,

     Kjo diete nuk rekomandohet te mbahet per nje periudhe te zgjatur apo te perseritet shume here. Pas kesaj diete, duhet te vazhdoni ritmin normal.

 3. floralba says:

  Pershendetje, info per dieten Plank nuk del .. si mund ta shoh ju lutem? faleminderit :)

 4. donika says:

  Pershendetje. Ju faleminderit per dieten edhe pse ende se kam provuar por do e provoj se shpejti. Kur e lexova mu duk e arsyeshme per ta provuar. Une nuk e kuptova nje gje ne lidhje me dieten. Te mengjesi nuk kuptova se qka eshte panine e vogel . Pres pergjigje nga ju dhe ju falenderoj per mirkuptim.

 5. Ina says:

  Nuk e lexoj dot se jam me tel.heeeelp

 6. Melissa says:

  A nk mund ta shohim pa e shkarikuar sps nk me shkarikohet…..:(

 7. joni says:

  mfla por cop buk smundet as pak??

 8. erion fejza says:

  pershendetje si munde ta hubase peshe 9 kg qka duhet te ha

 9. Rora says:

  Pershendetje! Desha te pyes nese siq eshte java e par te perdoret edhe e dyta e njejta.

  Dhe nese kjo diet mund perdoret per adoleshent d.m.th per nje 14 vjeqare Ju Faleminderit.Pres Pergjigjje

 10. vali says:

  perse mua nuk me hapet facja ku eshte e shkruar dieta plank?

 11. sara nikita says:

  Prsh… kam provuar disa her per shkarkimin e dietes 2 javore por nuk hapet

 12. Lejla says:

  Pershendetje Admin jam Lejla jam 16 vjeqare kam 80 kg,mbaj dit 1 Javore, bej ushtrime qdo dit qe mund t’humb 1000 kalori ne dit po ashtu edhe vrapoj 1 Or m’nevoitet per 6 Jav me humb 30-40 kg me tregoni mendimin tuaj a mund te kem sukses me keto qe kam filluar ti bejj…Ju pershendes

  • Bukuri.com says:

   500-600 Kalori ne dite është e këshillueshme te bini, përndryshe do “digjni” muskujt! Per aq kilogram duhet te keshilloheni me dietolog!

 13. Hanah says:

  A eshte efikase kjo diet?

 14. ernira says:

  ju lutem un nuk ju kuptova se qfar duhet te haj per te ek peshen

 15. ermira says:

  A funksionon kjo diet?

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment