fa1dr.jpg
Trupi

Dieta Plank – E shpejte dhe Efikase – Humb 9 Kg ne 2 Jave

comments 29

femra-dieta

Kjo është periudha më e mirë për të humbur kilet e tepërta. Në fakt pas një dimri të acarte, ëmbëlsirash gjatë festave ndonjë kile të tepërt dhe kemi shtuar. Me ardhjen e verës, plazhit është tepër shqetësuese shfaqja e trupit në rroba banjo. Kjo dieta që po ju propozojme, (njohur si Dieta Plank) zgjat dy javë dhe mund të humbni deri në 9 kilogram. Difekti i dietave është se kur përfondoni ju merrni përseri kg e humbura, por kjo dietë është e veçant dhe ka dhënë shumë rezultat tek personat që e kanë mbajtur.

fa1dr

Shkarko: Dieta Plank Falas

Vini re: Kjo dietë nuk mund të mbahet më shumë se dy javë!

29 Comments

   • ada says on 25/08/2012

    Pershendetje DHE FLM PER KESHILLAT TUAJA. Une ne fakte e kam filluar por ne vend te kafes se zeze pi neskafe pa sheqer te perzier me pak qumesht? A eshte problem sepse une e kam mbajte dhe per nje jave humba vetem nje kile pastaj me iku deshira dhe e nderpreva..tani e lkame filluar perseri dhe desha te me jepni ndonje keshille me te vleshme rrethe kafeve dha qajrave sepse une nuk rri dot pa to,
    flm per mikuptimin pres pergjigjjjen….

    • Lirent.P says on 01/09/2012

     Pershendetje Ada,

     Kjo diete nuk rekomandohet te mbahet per nje periudhe te zgjatur apo te perseritet shume here. Pas kesaj diete, duhet te vazhdoni ritmin normal.

 1. donika says on 19/03/2013

  Pershendetje. Ju faleminderit per dieten edhe pse ende se kam provuar por do e provoj se shpejti. Kur e lexova mu duk e arsyeshme per ta provuar. Une nuk e kuptova nje gje ne lidhje me dieten. Te mengjesi nuk kuptova se qka eshte panine e vogel . Pres pergjigje nga ju dhe ju falenderoj per mirkuptim.

 2. Rora says on 10/03/2014

  Pershendetje! Desha te pyes nese siq eshte java e par te perdoret edhe e dyta e njejta.

  Dhe nese kjo diet mund perdoret per adoleshent d.m.th per nje 14 vjeqare Ju Faleminderit.Pres Pergjigjje

 3. Lejla says on 04/06/2014

  Pershendetje Admin jam Lejla jam 16 vjeqare kam 80 kg,mbaj dit 1 Javore, bej ushtrime qdo dit qe mund t’humb 1000 kalori ne dit po ashtu edhe vrapoj 1 Or m’nevoitet per 6 Jav me humb 30-40 kg me tregoni mendimin tuaj a mund te kem sukses me keto qe kam filluar ti bejj…Ju pershendes

 4. Jeta says on 07/03/2015

  ju Lutem nga vjen kjo fjale panin…. Perkthyesit keni kujdes mesojeni mire Gjuhesh Shqipe e mos futni barbarizma te italianit kot …..phyyyyy panini kisha Po di dicka