04212014Headline:

Kujdesuni që të keni vetulla të bukura

 

 

vetulla_te_bukuraForma e bukur e vetullave është një nga sekretet e një makiazhi të bukur. Shumë vajza nuk u japin shumë rëndësi vetullave të tyre ose disa herë i heqin më tepër se çduhet. Vetullat janë kornizë për sytë tanë dhe mund të na tregojnë të bukur dhe të ëmbël ose të egër dhe të prishin paraqitjen e përgjithshme të fytyrës tonë. Duhet pra që të kujdesemi për paraqitjen tonë dhe për formën që u japim vetullave.

Çasti më i përtshtatshëm për të hequr vetullat tuaja është pas një dushi apo banjoje. Gjithashtu mund të përdorni një peshqir apo pecetë të ngrohtë dhe të lagur që të hapni poret e lëkurës tuaj në mënyrë që heqja e vetullave të jetë më e lehtë dhe më pak e dhimbshme. Mos harroni që ti hiqni qimet ne drejtimin që ato rriten dhe jo në të kundërt.

©bukuri.comWhat Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Related Articles

5 Responses to "Kujdesuni që të keni vetulla të bukura"

 1. dinna says:

  edhe un mendoj se vetullat kn shum rendesi te madhe sepse nese vetullat kan form tekeqe apo te pa kujdesura e gjith pamja apo bukuria humbet

 2. anita says:

  edhe un mendoj se vetullat jon gjysma e bukuris te njeriut si pesh qe un i kom vetullat me te mira te gjith me marrim lakmi kshtu qe kujdesuni per vetullat sa me shum qe eshte e mundur

 3. engjellusha says:

  une kam vetulla te holla po nese me tregoni si ti baj te trasha ather puna ime rregullohet

  • Bukuri says:

   Pershendetje.
   Nese i le qimet qe te dalin dhe te mbushet vetulla dhe pastaj ti heqesh me pak eshte nje menzre e lehte per ti trashur. Nese keni pak qime, nje laps vetullash mund tju ndihmoje qe te duken me te trasha.

 4. besa says:

  gjithashtu edhe un jam emendimit qe vetulla e bukur
  e ka rendesin e vet,edhe fytyra delma bukur
  po qese i ke vetullat te hequra bukur dhe jo shum te holla.

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment