Beauty

4 Maska për fytyrën për Eleminimin e Puçrrave dhe shënjave nga Aknet

Puçrrat shfaqen shpesh gjate ndërrimit te stinëve, ne periudhat stresuese, apo gjate pubertetit. Ne ketë artikull do te gjeni disa këshilla dhe maska për fytyrën ne kushtet e shtëpisë,  si te eliminoni puçrrat apo shenjat qe kane lëne aknet.

Maske për fytyrën me sode buke për heqjen e puçrrave

Kjo është një maske qe nuk duhet abuzuar shpesh pasi than shume lëkuren dhe pas çdo aplikimi këshillohet te aplikohet një krem hidratues.
Ne një ene hidhni 3 luge sode buke dhe pak ujë derisa te formohet një lloj kremi qe mund ta aplikoni ne fytyre. Lëreni te veproj për rreth 20 minuta dhe me pas e shpani me ujë te ftohte. Mos harroni te aplikoni një krem hidratues me pas.

 

Maske me veze për heqjen e puçrrave dhe shenjave ne fytyre

Vezët janë përbërësi ideal kur flitet për problemet e fytyrës. Në veçanti kundër plakjes dhe akneve.
E verdha e vezës përmban proteina që ndihmojnë lëkurën të rindërtohet, mbi të gjitha kur përmban shenja nga aknet.
Gjithashtu këto proteina heqin vajin e tepruar i cili bllokon poret dhe heq qelizat e vdekura.

Për të hequr pikat e zeza, për të eliminuar puçrrat dhe shenjat e lëna nga aknet, përgatisni një maske më dy të verdha vezësh.
I hidhni në një enë dhe i rrihni me delikates me anë të një rrahësi (jo mikser kuzhine).
E aplikoni në fytyrë dhe e lini të thahet për 20 minuta duke u munduar mos ta tërhiqni shumë fytyrën.
Me pas shpani fytyrën me ujë të ftohtë. Me një pambuk e kaloni sipër duke e stampuar me delikates.

 

maske-per-pucra-anke-shenja-fytyre-limon-bukuri-Face-Mask

Maske për heqjen puçrrave me domate, sheqer dhe limon

Kjo maske eshte shume agresive, keshtu qe perdorimi duhet te jete i moderuar sidomos per lekurat e ndjeshme. Ne nje mikser grini domaten te ciles i kemi hequr lekuren, hedhim disa luge te vogla heqer dhe i shtrydhin gjysem limoni. E aplikojme ne fytyre dhe e mbajme ashtu per rreth 20 minuta. Mund te aplikoni krem hidratues.

 

Maske për eliminim e akneve dhe puçrrave

Kjo maske nuk është dhe aq agresive, kështu qe mund ta përdorin dhe personat me lëkure te ndjeshme.
Ne një ene hidhni 2 luge kos te bardhe dhe 2 luge mjaltë. Me pas ne një mikser kuzhine grini gjysme fete ananasi. I bashkoni dhe i aplikoni ne fytyre. E mbani për rreth 25 minuta dhe me pas e shpani me ujë te ftohte.

www.Bukuri.com

223 comments on “4 Maska për fytyrën për Eleminimin e Puçrrave dhe shënjave nga Aknet

 1. ju lutem mund te me tregoni nje menyr per te heq pushin e fytyres

  • çfare moshe keni Erisa?!

   • saranda

    une jam 12 vjeq dua te di si ti heqi pikat e zeza nga fytyra ju lutem me tregoni …

    • Beekaa

     kom puqrra ne fytyr 15 vjet i kom dhe ju lutem si mund ti hek ato >??

    • besha.bb

     Saranda duhet te shkosh ne fermaci atyy lyp edhe ata te japi kushtun 20 eroo s edhe une e kam pas kete prbolen per 2 jav mundet te hiqn

    • besha.bb

     munde te

    • benarda

     une jam 12 vjec a mund ti perdor keto maska per pucrra

     • Kastriot mollosmani

      A mund ti per dore une keto masks jam 12 vjece

   • personi x

    o goc ato jan te perrjetshme hiqen vtm ne nje menyr qe e di un

   • une kam 13 vjet me kan dalur disa pika te zeza ne fyt nuk e di qfare te bej ????

   • Ju lutem dua te di nese keto mska per hqejen e pucrrave , akneve, dhe njollave funksonoje vertete?????

   • Mua me jane krijuar disa pika kafe (çuka) ne fytyre pas plazhit si pasoje e ekspozimit te tepert ndaj diellit por nuk jane shum te dukshme , cfare mund te bej per ti eliminuar ju lutem

    • Kristina

     Pershendetje quhem kristina jam klas e 5 dhe jam 12 vjec kam problem me fityren time dhe kur shkoj ne shkolle me thone e me tallin iiiii… turi pucra dhe kur dal me vjen zore pasi kam fityren me pucra ndonjeher me thot mami mos i nuric por prap nuk e degjoj te lutem me jep nje keshille qe te rri e qet te lutem kthe prgj
     apo jan te moshes?
     kete dua te di

  • Kristina

   Pershendetje quhem kristina jam klas e 5 dhe jam 12 vjec kam problem me fityren time dhe kur shkoj ne shkolle me thone e me tallin iiiii… turi pucra dhe kur dal me vjen zore pasi kam fityren me pucra ndonjeher me thot mami mos i nuric por prap nuk e degjoj te lutem me jep nje keshille qe te rri e qet te lutem kthe prgj

 2. adelina

  une kam sheja ne ftyr me rrin ftyra gjith e sdralavt a muni mme trgu qa me perdor

 3. adelina

  ju lutem me tregoni

 4. arjana

  kam njolla kafe te vjetra ne fytyre te mbetura nga koha e shtatezanise . jam perpjekur duke i kuruar dhe duke u mbrojtur me kremra mbrojtes por rezultati ka qen deri diku , por tani ne kte periudhe keto fillojne te erresohen perseri , me thoni ju lutem per lekure mikse cili mbrojtes esht me i pershtatshem dhe cfare maskash ka per eleminimin e njollave kafe .faleminderit

  • Pershendetje Arjana,

   Problemin tuaj e kemi disktuar disa here. Ju duhet te beni nje vizite tek dermatologu qe te percaktohet sakte problemi dhe me pas te kuroheni.

   Gjithe te mirat!

 5. dorela

  un jam 17 vjec me dalin pucerra dhe me pas me thahen dhe me ngelin shenje.ju faleminderit pres pergjigje

  • Perdorni keto maska!

   • Jam 17 vece me dalin pucra me qelb dhe me mbeten shenja si mund t i heq.

    • ilaci me i mire per keto eshte mjalti me kanelle perzjeji te dyja dhe lyeje vendin ku ke pucrat mbajeni nje nate dhe ato do te kene ikur pucrat e reja qe do ju dalin mos i trazoni bejini direkt me mjalte e kanelle per nje nate

 6. Blerina

  maska me vez sa her duhet perdorur?

  • Blerina

   harrova.. kam puqrra te skuqura por nen lekur cila nga kjo mask mund te me ndimoj?

  • 1 here ne jave!

   • alba korca

    me dalin tek tuk pucrra me qelba dhe njolla ne fytyr ke mask ja vlen te perdor fytyren e kam me yndyre dhe normale me ndihmoni dot ju lutem

   • Pershendetje. une kam flok kaqurela dhe e kam rritjen Shum te ngadalshme dhe I kam floker e that ju luuutem me ndimoni
    Jam 28 vjeqare

  • Pershendetje jm Megi jm 17 vjec..
   Kam shum pika t zeza ne fytyr ju lutem me ndimoni .sepse km shum koh me keto pucra

 7. Pershendetje jam 24vjeqare kam shum probleme me pjesen e mjekrres se gjithmon kam puqrra. cilen mask mund ta perdor dhe aduhet ta perdor ne ter fetyren apo vetem aty ku kam puqerra.flm

 8. Pjesen e syve ekam te erret prej disa vitesh.aka noj mask per syt. Flm perseri

 9. psh jam 14 vjec the kam pucrra n fytyr m behen t kuqe ju lutem m thoni si mund ti heq

  • Jam 14 vjec dhe zakonisht ne fund te muajve me shfaqen shum puqrra,ju lutem me ktheni pergjigje faleminderit shum❤

 10. saranda

  une jam 12 vjeqare a ka mask per mua si ti heqi pikat e zeza nga fytyra ju lutem nese ka me tregoni sa me shpejt

 11. cfar te bej qe ti hek pikat , me jan ber si nje njeri ‘ZHUT’ qe esht ftyra e gjitha me pika ?? 🙁

 12. eklisa el

  kam njolla ne fytyr me jan ber nga dielli dhe nuk di cfar mund te perdor

 13. pamela

  jam 12 vjece.a mund te me tregoni si mund te heq pucrat nga fytyra?

 14. a funksionojne keto maska edhe per djemte dhe dite per dite perdoren keto

 15. kjo maska m veze sa her n jave perdoret ?

 16. e fund fare thot me 1 pambuk e kaloni siper duke e stampuar me delikates por cfare do stampoj me delikates kurr ta laj fytyren do ta bej prap me vezz ??

 17. Sidorela

  Pershendetje! Jam e interesuar te di, te gjitha maskat e mesiperme, perdoren 1-2 here ne jave? Faleminderit.

 18. selena

  une jam 15 kam akne ne zonen t te fytyres dhe puqrra ne palle te vogla si mund ti eleminoj

 19. selena

  me falni per gabimin ne balle falemindeit

 20. Jam 15 vjet kam pucrra ne gjith trupin Me qfar mun i hjeku ju lutemi kthe pergjigjen

 21. Pershendetje jam vajze 21 vjeqare
  Fytyra ime skuqet gjithmone si ne te ftohte dhe ne te nxehte dua nje keshille sepse me eshte bere ves si mund ta menjanoj nje gje te tillë .. kam shum temperatur ne fytyr ju lutem me ndihmoni tpakten me nje keshilll tmire
  Ju faliminderit per mirekuptim.

 22. Jam 17 si mund ti eliminoj pucrat dhe shenjat qe kam nga qe i kam ngacmuar dhe me jam ber si njolla te zeza

 23. blerina ahmetaj

  Pershendetje ! Ju lutem, mund te me tregoni ndonje maske per fytyren per pikat e zeza dhe pucrrat

 24. pershendetje une jam Monja jam 16 vjet,nuk perdori krema te ndryshem per fytyr vetem ndonjeher sepse nuk dua qe te me prishet lekura,por kam nje problem se koh pas kohe me dalin puqrra te vogla ne fytyr cilen nga keto maska me preferoni me shum ju ?
  ju lutem me ktheni pergjigjien
  un tani kam degjuar per kete web faqen e juaj eshte e mrekullueshme ju pergezoj per kete dhe me te veret na ndihmoni shum e sidomos per moshat tona ,keshtu mendoj une 😛
  mirmbetshi 🙂

 25. Pershendetje ! A mund te me thoni ndonje maske per fytyrat e yndyrshme, ju lutem .

 26. kujtesa

  Pershendetje!Jam 25 vjece dhe kam pucrra por i ngacmoj dhe me kane ngele njolla,me trego cfare maske te perdori dhe sa here duhet qe ta perdor.Faleminderit!

  • Ne radhe te pare ndaloni ngacmimin, me pas ndiq këshillat ne artikull dhe mund ta përdoresh 1 here ne jave vetëm nëse ndjeni përmirësime!

 27. Erisaa

  un kam pucrraa dhee pika te zezaa..ju lutem me tregoni si mund ti heq pucrratt..kam provuar shum metoda po asnjee nuk mi kaa heqq pucrrat…ju lutem me tregonii sepse kur ti shoh pucrrat ne pasqyr me vjenn shumm keqqq 🙁 🙁

 28. Me dalin puqrrat ne fytyr qdo her qdo dit te zeza te bardha po i shtrydhi un mandej diku tjeterme radh keshtu per aty diku tjeter qa duet te perdor nese mundeni te me tregoni qao shum faliminderit

 29. Urime per faqen eshte e shkeqyer.

 30. aizabela

  pershendetje 🙂 mbasi ta shplaj masken me veze me cfare mund ta hidratoj fytyren/?

 31. aizabela

  me cfare mund ta hidratoj fytyren mbas maskes me veze?

 32. Si mund te hiqen pucrat e moshes pervecse mos ti ngacmojme? Ju faleminderit.

 33. a ben me perdor kremnin nga calendula per heqjen e akneve dhe per nje ftyr ti mir

 34. a mund te me tregoni se si mund ti heq pikat kafe tek pjesa e hundes jam 14 vjeqare dhe pikat kafe i kam qe nga mosha 11-12 vjeqare ju lutem me tregoni ndonje zgjidhje .. faleminderit

 35. Jam 21 vjecare,dhe prej moshes 17 me dalin pucrra vertem ne pjesen e mjekeres,a thua vall do te me kishte ndihmuar maska me veze.ju pershendes jeni te shkelqyer.

 36. Blerim

  Cfar duhet bere per ti hek sa me shpejt Aknet(Pucrrat)Ju lutem pergjigjeni????

 37. Bukuria

  Pershendetje ..dua te di vetem se qfar eshte arsyja e mbetjes se shenjav ne fetyr mas heqje se akneve nuk kam shum por nganjher kalon koh si p.sh 2 jav a me shum ne heqjen e shenjes njolles ku ka qen aknja apo puqra

 38. Kosovarja

  Pershendetjee ..ju pergezoj per kete web te mrekullueshem .pyetja ime eshtee a i heq kno mask me veze shenjat nga aknet

 39. Kosovarja

  Pershendetje ju pergezoi per ket web tee mrekullueshem

 40. xhenisa

  jam 10 vjece dhe kam pika kafe ne fytyre tju lutem si mund ti heq? 🙁

 41. xhenisa

  si ti heq i kam shum inat

 42. armela

  persh un kam pucerra ne fytyre dhe jam duke perdorur nje sapun per akne ne farmaci
  mendoni se mund ta demtoj lekuren time
  pres nje pergjigje ju lutem

 43. armela

  persh
  kam pucrra dhe jam duke perdorur nje sapun per akne ne farmaci
  mendoni se mund ta demtoje lekuren time
  pres nje pergjigje ju lutem

 44. elisiado

  ckemi jam 15 veq si mund te heq puqkrrat nga bali kan 3 vjet qe me kan dal nje her me hiqe dhe pastej me dalin perseri qa munde te bej ju lutem me tregoin ca maske mund te berdor

 45. kam pucrra ne fityre dhe nuk di si ti heq

 46. ada durres

  Pershendetje! Une kam quka ne fytyre dhe do te doja nje menyr se si mund ti heq ato.Jam 14 vjec

 47. jam 17vjece dhe kam pucra ne fytyre cfare mund te bej qe ti heq sepse kam nje lekure te ndjeshme

 48. mirela

  ne zonen intime qimet nuk dalin dot jasht dhe me krijohen pucrra dhe me pas me ngelin shenja si kafe..si mund te me ndihmoni ?

 49. Pershendetje . Jam 14 vjec dhe kam pika te zeza ne fytyre . A mund ti perdori keto 4 maska per eliminimin e tyre …
  Pres pergjigje 🙂

 50. Blerta

  Jam 14 vjec . mund ti perdori keto 4 maska per eliminimin e pikave te zeza ne fytyre …
  Pres pergjigje 🙂

 51. silvia

  pershendetje jam 14 vjece mund te me tregosh se si te heq pucrrat qe kam ne fytyre une kam shume pucrra dhe me mbushen plot qelp ju lutem me ndihmoni

 52. silvia

  ktheni pergjigje sa me shpejt
  flm

 53. pershendetje. Qe prej pubertetit kam pasur puqrra po jo te ngelshme, per dy tri dit me hiqeshin po rani jam 17 vjeq dhe me jan dal puqrra te cilat mkan mbet mbrenda nlekur, mkan met si shejnja te kuqe. Tani jam duke e perdor BotaDermo DUO (krem dhe nje locion) dhe mendoj se kan fillu me pas efekt. Po du me dit cilen prej ketyre muj ta aplikoj per fetyr pa i nderpe ato qe jam duke i perdor?

 54. tunngg tungg jam 12 vjeq de kam pucrra te imta ne ball me tregoni si ti heki nuk perdori krema pres pergjigje

 55. ju lutem me ndihmoni si mund ti heq pucrat nga fytyra ? 🙁

 56. si eleminohen njollat e mbetura ne fytyre nga pucrrat ?

 57. Pershendetje un jam dyzet vjeqare dhe fytyra ime eshte me shenja te kafta nga dielli apo nga shtatezania nuk e di qka duhet te perdor per te bere nje lekure te paster e pashenje ju faleminderit

 58. Jam 17 vjeqar kam puqrra te kuqe te cilat shum veshtir me hiqen dhe me pas me mbeten kuq ne fetyr si shenj e kuqe. A do te me ndihmonte kjo me veze ??

 59. Christiana

  Psh, un jamm 11 vjeçare dhe me dalin puçerra ne fytyre pasi pelciten me behen te kuqe dhe me m;beteten shenjat nuk me hiçen , perdorii nje krem (Genera) ndonjeher me heq nga pak por prap me dalin, ju lutem çfar duhet perdore

 60. armenida

  kam nje fytyr shum te yndyrshme kom edhe akne mirpo nte dy pjeset e fytyres afer hundes mu kan ber disa vrima nuk di se qka te bej ata provoj ket masken mirpo at perdori vetem aspirin apo ta bej perzierjen siq e keni pershkruar me lart ju lutem mtregoni

 61. valbona

  si mundem mi hek puqrrat ne fetyr amundem me perdor kett mask me portokall equmsht sila mask osht maemrir per puqrra ju lutem tregomni sa me shpejt

 62. jorida

  kam pucra ne fytyre nuk di se si ti he jem 11 vjece me tregoni ju lutem

 63. haxhere

  tregoma ni recet me portokall un e kom mar livoren e portokallit e kom zi edhe me mikser e kom bo edhe e kom shtre ne fetyr aka naj far efekti a po jo tregomeni ju lutem

 64. Erinaa

  me fal jam nje vajz 15 vjeq i kam do kryma ne ftur a mund te me tregonii qysh mej heqq

 65. Qar lloje kremesh jane keto kreme hidratues…ju lutume tee me ktheni pergjigje

 66. Hashim

  Jam 16 vjet kam akne (pika te zeza) a mund ta perdor masken me vezë?

 67. pershendetje jam nje vajze 18 vjec ,, kam pucra te vogla nen lekure dhe pika te zeza ne balle dhe anash ballit i kam ngacemuar ,,duke menduar qe pikat e zeza do hiqen,, dhe kur jam ne stres tani me jane skuqur dhe po me ngelin njolla te zeza ,, nuk kam perdorur asnjehere ndonje krem ne fytyre cfare maske me rekomandoni ju lutem …

 68. Ju lutem te me ndimoni jam vetem 17 vjeqare dhe kam sheja ne fetyr dhe akne kam folur edh eme dermatologun por nuk kam pas rezultat ….. A me kishelloni per ndenjeren e ketyre maskave por lekura ime ashte yndyrshme dhe e ndjeshmee…. ju Faleminderit per mirkuptim

 69. jam 14 vjec dhe kam pucra&pika te zeza ne fytyre cfare mund ti perdor maskat e mesiperme? 😀

 70. kam degjuar se jeni te shkelqyer per probleme te tilla pres pergjigje 😉

 71. une kam puqrra ne fytyr cilen ma rekomandoni ju me shum per hekjen e tyre

 72. kam puqrra ne fytyr cilen nga keto ma rekomandni pe largimin e tyre

 73. arbeni

  prshd jam arbeni 28 vjeq deri tash i pash i lexova shum po edhe pytjet prgjigjet po kish te perbashktme shum ken po unkam puqrra ne fetyrme shum te vogla po edhe eme te mdha shum i kam preki kam ndrydh kishe me pastru me kan mte sheje edhe kam shum qejan ba si guri pqerr e fort po edhe kur don te del puqerre re del evogel po tanime prek baheet si itha po edhe ngat veshve i ka si dy tri puqrra si tub po sa ti prek jan atlive jo edhe hsum te mdha edhe nje ere te keqe si te veproj qe mu largu ktoqejan edhe ato qemu hek qekan mbetmu kthy normal edhe sa e pash ne gjdo mask qe ben aij krem qe thu ka mundesi diqka naj emer te ti diqka direkt edhe cilen maske me provu edhe maska gjat dite s apo mbramjes esht ma mir flm shum mfal pak gjat sonte ju pash me lat prshtypje te mir flm

 74. Pershendetje une quhem Emila dhe jam 19 vjec gjithmon kam probleme me pucrat mbase lekura ime eshte pak e holl dhe pershkak te faktorve te jashtem gjithmon me shfaqen pucrat.Nuk i kam te perhershme sps me largohen po perseri nuk me ngelet fytyra e paster me shfaqen.Ju lutem me ndihmoni si ti eleminoj.FALEMINDERIT

 75. erisaa

  A mund te me tregoni nje maske per heqjen e pikave kafe qe quhen edhe ndryshe pika te qures

 76. alisja

  jam 15 vjec dhe kam pucrra ne pjesen e ballit dhe te mjekres. ju lutem me keshilloni ndonje mask per eliminimin e tyre . do jua dija shume per nder. a mund ti provojme keto maskat ne fytyren tone apo skan efekt?

 77. Pershendetje une quhem Tina jam 13 vjeqe dhe kam puqrra ne ball dhe pika te zeza ne hund ju lutem me tregoni si ti heq ato ?

  • zhaneta

   Pershendetje! jam nje vajze 16 vjecare dhe kam pucurra me qelb ne fytyre. Ju lutem me ndihmoni si mund ti heq. kam provuar shume menyra por nuk me kan bere efekt. Ju lutem me gjeni nje menyre 🙂

 78. Pershendetje une quhem Flora jam 13 vjeq dhe kam puqrra ne ball dhe pika te zeza ne hund ju lutem me tregoni si ti heq ato se me bezdisin ?

 79. une jam ela jam 13 vjec dhe ne fytyre kam pika te zeza rreth hundes ,quka dhe pucrra qe me behen si gunge si t ja bej kam edhe yndyre ne fytyre.madje une kam floke te trashe por majat i kam dyshe dhe s me rrine bukur fare leshuar te lutem me ndihmo help me

 80. UNE JAM 13 VJEC. KAM KONTAKTUAR DHE ME NJEREZ TE TJERE DHE ME KAME THENE SE PER PUCRRAT,PIKAT E ZEZA DHE QUKAT UNE S DUHET TE BEJ ASGJE .PO SI T JA BEJ DUKEM SHUME E SHEMTUAR TE LUTEM .ME KANE THENE QE THJESHT TE LAJ FYTYREN ME SAPUN. UN E LAJ CDO DITE POR PRAP SA VIN E ME SHTOHEN PUCRRAT. ME NDIHMONI

 81. pershendetje une jam 13 vjeq dhe me dalin puqrra te cilat me pas me lejne shenja dhe nuk kurohen per nje kohe te gjate . vendosa qe te perdor masken me sode sa here duhet te perdor cdo dite apo nje here ne jave .faliminderit

 82. muhamet

  une jam 11 vjeqar kam nje pueqrr kafe ne faqe si mund at heq

 83. ronalda kotka

  une jam 15vjece dhe ne fytyren time kam pucra.me thoni si ti heq

  • ronalda kotka

   ju lutem me ketheni per gjigje tek imejli im ju lutem me ndihmoni

 84. darisa

  prsh une jom 14 vjeqar a mund te me tregoni si mund ti hjek pucrrat ju lutem me tregoni nese bon nese mundet me ktheni pergjigjjje pas 10 minutave nese bon

 85. jam 20 vjec dhe akoma vazhdoin me dalin pucra e kam fytyren e yndyrsheme

 86. Arijana

  Pershendetje .. Jam ne stress.. Me del nje puqerr pastaj nuk me hiqet sheja me esht be fytytra shum e shumtuar edhe ballin e kam shum te thate edhe faqet hunda me esht ber gjith me pika te zeza … Jam 22 vjeqare kam nje vajz .. Ka dikush qe me tregon se prej qka daljn kto qka me mungon ndonje lloj vitamini ne trup apo qfar .. Qe 1 vjet me dalin .. Ju lutem tte me ndihmoni

  • A e ngacmoni puçren?

   • Armanda alikaj

    Pershendetje jam shum e shqetesuar pasi krejt fytyra me esht ber me njolla te errta
    A ka nji zgjidhje si ti heq ju lutem me tregoni
    Faleminderit

 87. me dalin shenja nepre fytyr dhe shpin qka duht te perdor

  • Pershendetje jam 17 vjeqare kam perdurur shum maste po asgje ska mundur tmi largoj puqrat qfar me proferoni ju pres pergjigjien

 88. jam 19 vjeqare kam puqrra ne fytyr poor nga pjesa e qaffes kam shum puqrra , une i ngacmooj poor pastaj me skuqeen dhe me behen pika te zezaa , ju lutem a mund te me ndihmooni me ndonjje mask te fytyres 🙁

 89. Editta

  jam 17 vjeqare kam puqrra ne fytyyr , me tregoni qfar te perdori per heqjen e tyre

 90. jam 16 vjeqare , fytyren e kam me puqrra dhe me pika te zeza a mund te me ndihmoni ju luutem qfar te perdori .

 91. jam 17 vjeqare kam puqrra ne fytyr nuk di qfar te perdoor , ju lutem ma jepni nje keshiill

 92. Fortesa

  Mirdita un jam fortesa un i kam 12 vjet dhe rreth hundes kam pika te zeza dhe neper fytyr kam puqrra te ralla por te kuqe ju lutem a mund te me tregoni si mund ti heki keto ?

 93. jam 11 vjeqqe dhe kam puqrra ne fytyre nuk kam edhe aq shume por nuk i duroj ju lutem qka mund te perdor

 94. Blendin Sadiku

  Une i kam 18 vjet dhe kam puqrra ne fetyr dhe a mund te me ndihmoni si ti jek ato

 95. vesa krasniqi

  Une jam12 vjeqare kam puqurra ne ftyr si mudesh te me ndimosh

 96. klevisa

  Mua ne fytyre me shfaqen shume pucra a mund te me ndimoni ju lutem ju faleminderit

 97. klevisa

  mosha ime eshte 13 vjece

 98. linnda

  Jam 17 vjeq me kan mbetur njolla nga puqrrat si mund ti zhduk ato me lehte

 99. Une jam kejsi jam 13 vjec dhe me kan dal pucrra te vogla ne ball a mund te hiqen me kalimin e moshes? Ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt. 😀

 100. Ju lutem do me ndihmoni sic keni ndihmuar edhe te tjeret apo jo?Ju lutem:-(

 101. He pra ca je duke bo mi bukuria.com

 102. Mund te me ndihmoni ju lutem jam 14 vjec dhe dua te di se pse kam pucra ne ball por kam shum pak si mund tja bej?:-D

 103. Jam nje vajz 13 vjece dhe kam pucrra te vogla ne ball do te doja te dija si mund me I heq por kam shum pak cilat nga keto maska mund te perdor

 104. betimi

  jam 14 vjeq kam puqrra me qfar maske mi ly

  • liridona

   une jam liridona dhe jam 15 vjeqare si mund ti heqi puqrrat dhe pikat e zeza ne te trupin sa here qe e kruj tupin me kuqet gjithmon ju lutem sa me shpejt te me tregoni

 105. odesina

  questa pagina e’ bella, mi piacce…

 106. albina

  jam albina ja 13 vjeq edhe kom puqra a jan keto maska per mua se po frikesohem kur ti perdori mos ka ndikim negativ per shkok te moshes se edi qe puqrat jan per shkak te pubertetit .a jon keto maska per moshe tem a jo

 107. Pershendetje,maska me veze duhet futur edhe te bardhen e vezes Apo vet të kuqen..faleminderit!

 108. leonida

  pershendetje jam 14 vjeqare dhe kam puqrra ne fetyr a mund te ma tregoni ndonje keshill se si duhet hequr faliminderit

 109. Pershendetje …. Kam pucrra ne fytyr dhe me dalin anash dhe si mund ti heq ( cilen maske) …. Pres te marr ndoshta nje pergjigjje .

 110. edhe jam 13 vjeqare

 111. Albina

  Ke krem me sode buke per pucrra un e provova por nuk u be krem

 112. leamilaniste

  Une do doja te dija se si mund ti heqim pikat e zeza ne menyre natyrale.do me ndihmonit shume me pergjigjet tuaja

 113. ckemi…jam 12 vjec dhe dua te heq shenjat qe me kan mbetur ne fytyre…cfare duhet te bej..ju lutem me ndihmoni

 114. drilon

  Mfal jom nje dal 14 vjeq the puqrat mu kan skuqur ne balle a eshte gje e mir a po jo

 115. pershendetje edhe nga un un jam nje djal qe kam qe e kam perjetu rreth tre vjet kete problem me aknet esht nje problem qe per fat te keq shumica e popullsis do e kalojne nje her ne jeten e tyre. un ajam muduar duka lacu qe te sulmoj vet kete problem. por me rresultate shum te vogela kshu qe ju drejtova dhermatoloeve per ty vjet kam nderru 3 dermatolog edhe ke kt i fundit ka pare me te vertet nje rrezultat shum te mir edhe shpresoj qe te jet edhe i fundit. nga eksperjenca ime dua tju them qe cdo person qe ka probleme me aknet duhet te kete kujdes te math persa u perket produkteve qe qarkullojne ne treg sepse shumica nga ato jo qe nuk ju bejne mir por mundet tju benje reaksion edhe gjendja e juaj te behet akoma edhe me keq. ne rrath te par do tju rekumandoja qe te vizitoni nje dermatolog. nuk mundet ta dini me mir ju se si mundeni ta sheroni lekuren e tuaj se sa nje dermatolog qe ka studjuar gjith jeten e ti per dermatologi. po qe se jeni te vendosur qe te blini produkte si gel per te lare fytyren cremra edhe rodukte te tjera do tju rekomandoja qe ti blinit ato ne farmaci edhe produktet qe ti merni ne farmaci shikojeni qe te jene te kontrolluara nga laberatori dermatologik sepse ato ja me te vertet me rrezulatae te mira. Avene cleanace gel ky esht nje cel shum i mir per pastrimin e fytyres me shum per ata qe kan fytyre te indyrshme. bioderma
  sedium gel edhe ky i mir per te gjitha llojet e lekures. per sa u perket shenjave esht edhe parandalimit e pucrrave esht ky krem me rresulatate te mira EXFOLIAC Facial Scrub

 116. per sa i perket gjuhes shqipe do me falni sepse kam munguar nga shqipria plot 18 vjet ju pershendes

 117. milena

  per mendim tim roberta keto maska per fytyren jane shume te shendetshme dhe i japin fytyres veti ushqyese nuk mund ti marrim nga ushqimet qe ne hame .

  jeni shume te mire 🙂 flm per mirkuptimin

 118. roberta

  nuk ka perse milaena ai eshte mendimi im)

 119. ckemi une jame ola kam nevoje te di se si te heqi aknet nga fytyra te lutem me ndihmoni;
  mirupafshim.shpresoj qe te me shkruani sa me shpejte
  bukuri.com 🙂

 120. fjolla

  Komm pikla npjesenn after syvee sii tii eliminojj….juu pershendess

 121. Pershendetje jom 14 vjece kam puqrra dhe quka nuk me hiken asnjeher puqrrat a mund te perdor kete maske kthema pergjigjen te lutem me kthe

 122. Pershendetje!
  Me falni a mund te me tregoni se qfar te perddor per ti hequr puqrrat nga fetyra nese me ndimoni do isha shum falendeeruesee.

 123. Jam 17 vjec ……masken me veze sa her ne jav mund ta perdori…..cfar kremi duhet te vendosim….a direkt duhet ta aplikojme apo nje dit pas

 124. Donjeta

  Donjeta jam 11 vjeqare un perpiqna per ti hekur pikat e kafta ne fytyr dhe puqurat e zeza nuk kam shum puqura shum pak ne mjemer ju lutemi me tregoni qfar duhet te ber per pika te kfta

 125. zenepe

  un jam 15 vjeqare kam koka ne fytyr nese mund te me tregoni dicka ndonje krem

 126. pershendetje une jam nje djal 14 vjeq dhe me dalin puqrra ne ball a mundeni te me tregoni se si ti heq ato dhe zakonisht edhe ne faqe faleminderit

 127. po kush nga kto maska eshte me e mira dhe me e efektshme sepse kam provuar shum dhe asnj efekt skan pas une kam 3vjet me pucra dhe spo me hiqen ju lutem me thoni cila eshte me e mira

 128. ignesa

  cfare mund te beje per pucrrat nen lekure

  • ignesa

   te lutem me kthe pergjigjje sa me shpejt ju faleminderit title

 129. Blerona Mehmeti

  Une jam nje vajze 12 vjeqe dhe kam edhe un gjithashtu puqrra ne fytyr problemi eshte se me duken qe jan te brendshme dhe me qendrojn gjithmon te skuqura, nuk po mundem te gjej asnje menyr per ti kuruar ato
  p.s puqrrat i kam ne mes vetullave dhe poshte pjeses se syve….

 130. Ju lutem a mund te me tregoni se si mund ti hek puqrrat e zeza ne ftyr ??? me tregoni ju lutem 😛

 131. natalia

  vertet keto funksionojne flm

 132. Me fal mua me dalin disa puqrra ne kemb qfar dubet te perdor ?

  • Me falni a mund te me jepni nje kshill mua me dalin disa puqrra ne krn qfar mund te perdori?

 133. Flm per keto maska dhe perkushtimin tuaj per te na ndimuar

 134. anonim

  jam 13 vjece dhe kam shume pucrra ne fytyre a mundet ti perdor keto receta apo jam ende e vogel ju lutem nese keni mundesi te me ktheni pergjigje.Ju faleminderit

 135. X person

  Prsh jam nje djal 15 vjeq dhe ka 3vjet qe me kan fal pucrat kam perdor maska natural epo skam dhen efekt ju lutem tashi un. Nuk I kam as me qelb po thjesht jan shenj at e kuqe

 136. une jam 12 vjec dhe me kan dal disa pucrra ne ball dhe posht buzes cfare mund te bej

 137. Mirmbrema .Un nje her ne jave perdor nje mask qe me ka keshilluar me par nje shoqa ime . Maska eshte e perbere nga e verdha vezes nga kafja .A esht nje mask e duhur per heqjen e njollave dhe butesine e fytyres . Ju lutem pres nje pergjigje.Edhe pse tn do te provoj nje nga kto maskat qe keni keshilluar ju . 🙂 Faleminderit

 138. Psh jam 16 vjeqare dhe kam shum puqrra ato her me hiqen her me dalin ju lutm me tregni ***** kaloni bukur

 139. Noname

  Pershendetje Jam 19 vjeq me shfaqen puqrra ne fytyr qaf dhe shpinë her here me hiqen e me dalin apet nese kish pas mundesi mem tregu qysh mi hek puqrrat

 140. Pershendetje jam 15 vjece dhe dua te di si te heq shenjat qe me kan lene aknet
  Faleminderit

 141. erisaa

  pershendetje une jam 15 vjeqare dhe fytyra ime eshte e mbushur me pucra qe nga mosha 12 a mund te me tregonii se si ti eleminoj une kam perdorur metoden me sod buke por nuk ka funksionuar

 142. erisaa

  @bukuri.com
  ju lutem me tregonii

 143. Sefred

  Kam ca pucra ne fytyre nuk e di per ca me kam dal jam 16 vjece munde te me ndimoni me do nje krem ju falimderite

 144. Um falni jam 14 vjeqare e kom ni problem um ka met ni shenj ne fytyr motra ime e vogel um ka puth shum, um ka shtrengu me buz, edhe um ka met si mavijoset kjo mu ka hek po veq problemi esht se um ka met shenj Faliminderit

 145. Pergjigjjen ju lutem @bukuri.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *