Estetike

Maskë ushqyese për flokë të ashpër

maskë-flokësh

Nëse flokët tuaj janë të ashpër dhe të thatë, beni këtë maskë një herë në javë dhe lëreni të veprojë për 30 minuta,

duke i mbështjellë flokët me një peshqir të ngrohtë.

Më pas lajini flokët dhe shplajini me ujë të vakët.

Për këtë maskë nevojiten:

1/2 Avokado i bërë mirë dhe i qeruar

2 lugë gjelle birrë

Pak vaj dafine (nëse nuk keni zëvendësojeni me vaj ulliri)

1 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja:

Pasi e keni prerë avokadon i hidhni bashke me produktet e tjera dhe i grini mirë derisa të bëhet në formë kremi dhe maska është gati.

 

 

©Bukuri.com

156 comments on “Maskë ushqyese për flokë të ashpër

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *