Estetike

Maskë fytyre për lëkura delikate

 maskë_fytyre

Përzieni shume mire ne blender ose me dore 1 filxhan kafeje kos me ½ filxhan bollgur (nga gruri). Përhapeni masën e përgatitur në lëkurë të pastër dhe lëreni për 10 minuta. Pastaj shplajeni mire me lëngun e një pjeshke të freskët.

©bukuri.com

6 comments on “Maskë fytyre për lëkura delikate

Leave a Reply

Your email address will not be published.