Estetike

Maskë ushqyese për lëkura të yndyrshme

Nevojiten:

  • 3 lugë gjelle kosi (plot)
  • 1 të verdhë veze
  • 1 lugë krem qumështi
  • 1 lugë gjelle mjaltë të shkrirë
  • 1/2 lugë gjelle me lëng molle
  • 1/2 lugë gjelle lëng domateje i freskët

Përgatitja:

I përziejmë bashkë të gjitha dhe e përhapim maskën në të gjithë fytyrën dhe ne gushë. Që maska të veprojë nevojitet një kohë e mjaftueshme, për këtë arsye mirë do të ishte që maskën ta përdorni përpara se të bini për të fjetur. Ditën tjetër pastroni atë që ka mbetur dhe që nuk e ka thithur lëkura.

©bukuri.com

0 comments on “Maskë ushqyese për lëkura të yndyrshme

Leave a Reply

Your email address will not be published.