Beauty

3 Maska bukurie per te eleminuar pikat e zeza nga fytyra

Pikat e zeza janë një tortur për fytyrën. Shpesh herë për shumë femra bëhen të besdisshëm pasi mund të dallohen me sy të lirë dhe prishin atë pastërti të fytyrës. Në këtë artikull janë paraqitur disa mënyra natyrale për të eleminuar pikat e zeza. Ju kujtoj se ky proçes kërkon pak përkushtim dhe durim.

Pastrimi i fytyrës nga pikat e zeza

Fytyre-avull-bagni-di-vapore-viso

Poret e pikave të zeza zgjerohen me nxehtesinë. Për këtë arsye ajo që duhet të bëni është të vini një enë me ujë për të zier. Hiqeni nga zjarri dhe mbani fytyrën sipër avullit që del nga ena. Mund të hidhni një peshqirë mbi kokë, në mënyrë që avulli të përqendrohet mbi fytyrë. Pasi të kenë kaluar rreth 20 minuta shkoni para pasqyrës dhe ushtroni pak presion mbi zonën me pikat e zeza. Ju kujtoj se duart duhet të jenë të pastra dhe të disifektuara. Disifektoni dhe fytyrën në fund të proçesit.

Scrub për fytyrën

Exfoliating-facial-scrub-receta-bukurie

Scrub është një produkt për bukurin mjaft i shtrenjtë, por kush thotë që nuk mund të pregatitet në kushte shtëpiake? Për një scrub për fytyren duhet të merrni të bardhën e vezës dhe një lugë sheqeri (mundësisht sheqer i trash). I bashkoni dhe aplikoheni në zonën me pikat e zeza. Shpëlajeni fytyrën me ujë të rrjedhshëm. Përsëriteni këtë maskë 2 -3 herë në muaj.

Shirit për heqjen e pikave të zeza

cerotto-patch-anti-brufoli-punti-neri

Dhe kjo teknikë është shumë e thjeshtë për tu aplikuar në kushtet shtëpiake. Ju duhet e bardha e vezëve që pasi ta keni rrahur pak, lyeni pjesët e interesuara (ballin, zonën e hundës dhe mjekrrën). Me pas prisni disa shirita kartopecete dhe vendosini sipër. Pasi të jetë tharë, hiqini me kujdes.

 

*Ju kujtoj se të gjitha këto maska duhet ti aplikoni në fytyrë të larë, pa asnjë lloj truku apo kremi.

182 comments on “3 Maska bukurie per te eleminuar pikat e zeza nga fytyra

 1. Pershendetje, ju lutem a mund te me rekomandoni nje krem hidratus per fyryren e hindyrshme?
  Ju faleminderit,
  Lela.

  • Per kete stine mund te perdorni Intensive Eye Complex nga Nu skin. Ose dhe Vinosource nga Caudalie.

   • me fal cila metod esht ma e sigurta mi hiq kto pika qita scrub pe perdori por vetem vezen pom duket ska sukses hiq qka me bo se mu ka mush plot frtyra

  • ju lutem a mund tme tregon si ti heqim pikat e zeza

  • altina

   a ka ndonje me ble per pika te zeza dhe si quhet ai dhe a perdoret ne moshen 12 vjeq

  • SILVANA SPAHO

   PERSHENDETJE JU FALENDEROJME PER KESHILLAT QE NA JEPNI ,SA HERE MUND TA PERDORIM MASKEN ME ASPIRINA

 2. me falni si duhet te i heq piklat e qures nga fetyra pres pergjigjje pas 10min ju lutem

  • Nuk ju kuptuam?

  • dorentina

   ej ju lutem ju lutem shhumm qe me tregon njonjeri ketu se si heqen pikat e qures ju lutem te me tregojn ndonjeri ketu

  • dorentina

   pershndetje jam 13 vjeqare mua prej moshes 5 vjeqe me kan dalur pikat e kafta ne fetyr dhe kam perdorur krem per fetyr por nuk me bënen asgje dhe kam deshir te me tregoni se qfar mun te bej me keto pika keni mundsi te me tregoni

  • a me tregon qqa ka mi hek pikat e zeza dhe emrin e ti ju prs ma 3 minutash

 3. pikat e qures kam amo a hiken me kalimin e kohes apo duhet te perdor ndojnje gje

 4. pika te kafta (pika te qures( si mund ti he me thoni nije mask

 5. mund ti heq prej fetyr apo duhet te shkoj ndojnjeku per ti hequr

 6. kam pika te kafta , JO TE ZEZA mir po nuk po hiqen qka mund te rekumandoj te ii heq pikat e kafta (pikat qure)

  • Ah do te thuash Quka? Nuk ke pse mundohesh ti heqesh qukat! Ato jane pjese e lekures dhe ske pse te ndihesh “keq”!

   • une kam ca ngjolla qe me kan dal nga djelli mund te me hiqen me keto qe thoni ju

   • Ej mu mkan dal do pika te kafta para 4 vjetesh qe kur kam qenn ne deti cka te perdori per ti heq 14 vjec me respekt sara

 7. mfalni dua ta provoj kete mask por a eshte e sigurt qe ka efekt dhe a mund te me ndihmoni me ato shirtitat kartopecete se nuk e di qka jan a quhen edhe ndryshe kto ose ku blehen. pres [ergjigjje sa me shpejt. Ju faleminderit!!

 8. PO ne qe i kemi kompleks?:S Thjesht me bejn te ndihem ndryshe nga te tjeret, ne aspekt negativ:S

 9. maska me sheqerin dhe te bardhen e vezes sa min duhet ta lem ne fytyr??

 10. pres pergjigje faleminderit

 11. kam 13 vjet kam 2-3 pika te zeza ne fytyr kam provuar me disa krema te nates dhe te dites mirpo nuk mu hiqen a eshte e sigurt qe hiqen me kete maske ju lutem pres pergjigjie…

 12. e brengosura

  a duhet te perdoret derisa te hiqen pikat apo vetem 1 apo disa her ne jave apo muaj pres…

 13. a bon me ly krejt fytyren edhe mos me vendos kto shiritet kartopecete me respect 😀

 14. un kam kryma ne mjekerr a muna me perdor ket mask pres pergjigjie

 15. un kam kryma ne mjekerr a muna me perdor ket mask pres pergjigjie ?

 16. tani qe te kuptohemi keto pikat e zeza a jan ato qe po ti shtrydhim dalin si krimba te vegjel? a per keto lloj pikash duhet perdorur e bardha e vezes me sheqer? se te them te drejten un u plaka me keto lloj pikash, kam shum poshte syve deri ne mollza te fytyres sigurisht edhe ne hunde nese e shtrydh se keshtu nuk duken shum ne hunde por ne mollza duken mundohem qe ti shtrydh por shumica jane thelle. flm

  • Po ato pika jane! Mund ti heqesh dhe duke ushtruar pak presion por jo shume pasi demton lekuren. Kur ta beni duhet te jete ambjent shume i paster.

 17. a mund me thuash 1 maske per feije 9-10vjec per pikat e zeza dhe pucrat ?

 18. pershendetje ! a mund te me jepni nje maske te efektshme per fytyre me pucrra un jam 13 vjec dhe kam shum pucrra ne fytyre sidomos ne pjesen e faqeve.

 19. sabrije jashari

  mir mrama po edhe un ikam pikat e kafta po qka duna me bha mi jek edhe ne trup ikam nuk ikam pas po masane me kan dal po edhe si lyrtha me kan dal te vogla qka me preferon me bha ok

  • Lirent.P

   Pershendetje Sabrije!

   Pikat kafe jane te disa llojeve dhe nga shkaqe te ndryshme. Nuk mund ti percaktojme pa i pare me pare. Per kete ju ftoj te beni nje vizite tek dermatologu.

   Faleminderit!

 20. ornela

  prsh//kam njolla kafe nefytyr cfar mund te bej qe ti heq

  • Lirent.P

   Pershendetje Ornela!

   Njollat kafe jane te disa llojeve dhe nga shkaqe te ndryshme. Nuk mund ti percaktojme pa i pare me pare. Per kete ju ftoj te beni nje vizite tek dermatologu.

   Faleminderit!

 21. jeshim

  a lejohet per 14 vjeqe??pres pergjigjje.

 22. per pika a mund te ma pershkruash nje krem kam provuar shum por nuk kan sukses.

 23. kristina

  pershendetje deshiroja te beja nje puetje me sa i perket futures deshiroja tme thoni nje maske te fort per futuren se kam shum pika te zeza si mund tme ndimoni. ,por kam dhe disa shenja ne futur per kte cfare mun te bej …..

  faleminderit ju lutem pres pergjiqen tuaja….

  respekt kristina….;)

  • Pershendetje Kristina!

   Mos pretendoni ti hiqni me trajtimin e pare! Aplikoni vazhdimisht keshtillat ne artikull.

 24. elona hajdari

  mimrama a mund mem tregu se si mund me e be pastrimin e fitires

  • Lirent.P

   Pershendetje Elona,

   Kemi publikuar disa maska per kete qellim!

 25. eva eva

  pershendetje!!!A mind te perdoren keto maska per moshen 17vjec?

  • Jo Eva! Nuk e kane te nevojshme!

   • mirdita ju lutem qe teme tregoni si mundem mej hek pikat e qures ok flm per mirkuptim

   • Une po bej nje maske me past dhembesh per pikat e zeza dhe po me hiqen por a do te me rikthehen prap ju lutem me ktheni pergjigje

 26. Une kam pika te zeka neper face mjeker shum kam perdor shum kreme por asnje nuk me ka ndihmuar kam perdorur edhe veze amo nuk kam efekt a ka mundesi me tregu naj ilaq qe esht kunder ketyre pikave te zeza jam 16 vjeqare ju lutem te me tregoni ndonje ilaq .

 27. eriselda

  pershendetje me kane dale disa njolla kafe ne fytyre nga dielli.ju lutem mund te me tregoni ndonje menyre per heqjen e tyre.po ju jap disa te dhena ndoshta ju ndihmon te kuptoni llojin e njollave.jam bjonde me pak fare quka te zbehta.kam nje lekure te holle e te yndyrshme.
  shkaku i njollave eshte dielli dhe shtatzania.

  • Pergjigjen e keni dhene vet qe shkaku eshte shtatzania! Nuk keni pse te shqetesoheni, ato ikin pas lindjes.

   • un kam disa puqrra ne fytyre te cilat quhen Akne ! dhe kisha pas deshire me dite se qka te bej ose qka mundem me perdore ?

 28. Pershendetje,futyra ime eshte pjeserisht e yndyrshme ne balle hunde dhe mjeker,keto jane vendet ku jane grumbulluar me shume pikat e zeza,cila nga keto maska eshte e preferueshme dhe perdoret ne te gjithe fytyren apo vetem ne vendet ku kam keto problem?Ju Faleminderit.

 29. dua nje lusjon -krem per pikat e kafta n fetyr prej djellit i kom

  • Përshëndetje Alda,

   Lexoni përgjigjet që kemi shkruajtur për lexuesit mësipër!

   Faleminderit për mirëkuptimin.

 30. pershendetje

 31. lindaa

  pershendetje jam 19 vjeqare kam disa njolla te kafta si zero (0) ne fytyr a mund te me jepni nje keshtill apo te perdori keto maska pres pergjigjjen tuaj ju lutem me jepni nje keshill ju lutem

  • Pershendetje Linda,

   Duhet te keni mungesë vitaminash! Konsultohuni me pare me nje ekspert dhe filloni nje diete te shendetshe qe kemi këshilluar!

 32. ju lutem nje krem kam lekur te that kan fillu disa rrudha rreth buzve ju lutem

 33. artir krasniqi

  une kam pika te kafta ne fytyr jam 10 vjeq a mund te me jek me recepin me shiqer dhe voje te bardh kthema pergjigjjen

 34. Pershendetje,jam nje vajz 20 vjecare,ne fytyren time i kam pasur disa puqra dhe kam gabuar i kam shtrydhur ato puqra por tani me kan mbetur leqe ne fytyr dhe keto me shqetesojn per dukjen time kam perdorur shum krema por kot,por prap me dalin disa puqra…ju lutem nese mundeni mem ndihmu se si ti largoj njollat nga fytyra ime..ju pergezoj

  • Përshëndetje Reuda,

   Do ju këshilloja mos të përdoni shumë kremëra pa u këshilluar me një ekspert! Kujdesuni për pastertinë e fytyrës dhe mos i ngacmoni!

 35. a mund te me tregoni se qfare jan kaartopecetat dhe a munde t i zevendesojm me diqka tjeter .pres pergjigjie ju lutem

  • Me çfarë përshembull?

   • mirmrama mfal thjesht desha ta bej nje pyetje jom 14 vjeqare edhe 2 muaj i mbush 15 kam pika te zeza jo shum po si mund ti hjeki pres prgj

 36. Pershendetje jam 15 vjeq kam disa pika te zeza ne fytyr jo aq shum nuk e kam deshir ta lyej fytyren me asgje ju lutem pergjigjuni a jan keto pika te pergjithshme apo wetem te moshes se pubertetit

  • Pershendetje ju pergezoj per websiten..deshta te bej nje pyetje jam 15 vjeq kam disa pika te zeza ne fytyr a heken vet me kalimin e kohes ?

 37. Prsh per stafin e kesaj webfaqeje fantastike e kam nje pytje nese ka mundesi me.mu pergjigj a lejohen keto maska per heqjen e pikave te zeza.per moshen.time 15 vjeqare ose a kane ndonje efejkt negativ
  Shpresoj te me.jepet nje pergjigje nga stafi juaj faleminderit

 38. Jam 26 vjeçe dhe ne moshen e pjekurisme kane dale disa njolla ose pika ngjyre kafe ne anen e majte te fytyres, filloi si nishan i vogel dhe tani eshte eprhapur ne te gjithe faqen, deri tek veshi.
  nuk po gjej menyre si t’i largoj.
  mund te me ndihmoni me nje maske ju lutem!
  Me respekt Sara

  • Pershendetje Sara,

   Ajo qe ju pershkruani mund te jete dhe munges vitamine. Por do ju keshillonim te shkoni tek nje dermatolog.

   Faleminderit!

 39. peshendetje kam lekuren e fetyres shum te thaat qfar duhet te perdor ,,????

 40. ju lutem a mund te mem me ndihmonie ndihmoni ne lidhje me floket kam floke kaqurrelepor kohet e fundit me jane prishur shume dhe me jane drejtuar shume me bien shume dhe me jane holluar shume ju lutem me ndihmoni

 41. pershendetje un kam nje problem me krimba ne hund dhe kur i ndrydhi me dalin krimbat dhe me skuqet hunda si mundem me zhduk ket prooblem si duhet me pergadit te bardhin e vezes dhe ku mundem mi ble shiritat

 42. pershendetje une desha te bej nje pyetje . une ne fytyr kam pika te zeza (benga) apo si i thyani ju. ne skej te fytyres e kam dhe nuk e di si te bej api ta eliminoj nga fytyra ,ku kjo nuk me pelqen aspak
  JU LUTEM TE ME NDIHMONI

 43. blerton

  prej ciles mosh lehojen kto maska?

 44. UNE KAM PIKA TE ZEZA DHE KAM MARRE NJE PASTRUES SI ACID A DO ME BEJ MIRE PRES PERGJIGJE

 45. vullnet

  pershendetje jam 15 vjec dhe nder syte ne lekure duket sikur me ka rahur dikush cdoher eshte ngjyre blu a mundet me kthy pergjigjen??

 46. rinesa

  pershendetje kan disa puqra nen lekur ato jan te forta dhe nuk mund ti heq kurrsesi sepse jan nen lekur ju lutem me ndihmoni me ndonje krem apo maska

 47. un jam 13 vjec dhe kam ne fytyr pika te zeza si mund ti heq ato
  JU LUTEM ME NDIHMONI !!!!

 48. Pershendetje..Kam disaa pika te zezaa ne hunde dhe ne mjekerr…cfar mund te perdor qe tme largohen ..jam 14 vjecee
  pres pergjigje sa me te shpejt flm shum

 49. Pershendetje,,,,,kam pika te zeza dhe pllufka(njolla te kuqe ) tek hunda dhe ne mjekkerr,,,cfar me rekomandonii te perdor jam 14 vjecare ju lutem sa me shpejt pergjigje juu lutemmm

 50. keto maska prej ciles moshe perdoren

 51. KAM SHUME TE IRRITUAR PJESEN MES DY VETULLAVE ME PUCRRA CFAR DUEHT TE PERDOR

 52. marinela

  persh.cf kremi duhet qe perdor per tu mbrojtur nga dalja e njollave kfe..qe dalin nga dielli..?flm

 53. a mund te perdor edhe per pikate zeza por edhe per puqurra

 54. pres pergjigjie pas 10 min

 55. pershendetje kam pika te zeza i shtrydhi me dalin si kryma e kam ter fytyren kam perdor gjithqka po spom hiqen dhe fytyra po me behet me vrima per ta perdor masken me sheqer dhe te bardhen e vezessa minuta me majt me qfar uji me pastru dhe a me ly me ndonje krem dhe aguxoj mi shtrydh. nese kini munsi me tregoni meniher.ju falimnderit per kshill.

 56. pershendetje
  a mun te me tregoni sa minuta duhet len kartopeceten ne fetyr dhe sa her ne muaj duhet te perdoret kjo mas dhe maskat tjera.

 57. a mund te ma ktheni pergjigjjen

 58. Mirmbrema , Desha tju Pyes , Ne Rast Se I
  Perdori këto Maska Regullisht Sipas Nevojes
  A Ka Gjasa
  Qe Me Kalimin E Kohes Te Hiqen Krejtsisht
  Pikat E Zeza ApoJo?

  • Po hiqet nje pjese e mire e ketyre pikave!

   • Prsh,mfal perveq ketyne pikav te zeza si krimba jan edbe do pika te zeza qe dalin ne fytyr e ne trup a ka pergjigjje si muna me i larggu?

 59. Trringa

  Mirdita jam 19 vjec m kane dalur pucrat e zeza a mund te me ndihmoni per ti hequr ato
  ju lutem te me jepni pergjigje per 5 min

 60. cfare eshte scrub ?

 61. Persh jam nje goc 16 vjec desha tju pyes, kjo maska me veze dhe sheqer a funksionon tek fytyrat e thata dhe a ka ane negative ?

 62. Pershendetje nga Presheva,jam Arta dhe jam 13 vjec kam pika te zeza ne balle, hunde dhe mjeker desha ta dija nese mund ti perdor edhe une keto maska qe rekomandoni apo vlejne vetem per te rritur,pres pergjigjen tuaj.Ju faleminderit per mirekuptim!

 63. Arjeta

  Pershendetje,jam 14 vjec kam pika te zeza ne balle hunde dhe mjeker,nje farmaciste me tha qe te mbaj koken mbi nje ene me uje te vluar dhe me kamomil,pas 20 min ta ferkoj me nje scrub qe me dha ajo dhe me rekomandoi qe ta bej cdo mbremje por nuk vereja ndonje efekt vetem se fytyra ime u levoretua dhe e nderpreva perdorimin.Cfare thoni ka ndonje metode tjeter??Ju lutem pres pergjigjen tuaj!!

  • Mund te përdorni një nga maskat sipër, por dhe ne farmaci gjeni disa ngjitës për këto pjese.

   • Pershendetje , une kam shume pika te zeza nersjetull ne te dy duart , a mund ta perdor kete kremin me veze e me sheqer per ti larguar , faleminderit .Pres pergjigjjen tuaj ??

 64. un kam pika te qures ne ftyr po edhe ne trup du ty pzs si hiqen kto a munden mu hek me vez te qurve

 65. Xhesika shala

  si mund ti hek pikat e kafta ne fytyr?? Ju lutem me tregoni.

 66. arjeta

  prsh 🙂 kur isha 2 vjece nga ekspozimi i madh ne diell me dolen njolla kafe te cilat i kam dhe sot ne moshen 16 vjec,kam perdorur shum kremra por pak rezultat kan dhene,ju lutem a mund te me keshilloni se cfare duhet te perdor

 67. Fiolla

  Pershendetje une jam fiolla une kan disa pika te zeza te medha ne fetyr
  a mun te me tregoni ndoj emer te kremeve ose ndonje pask qe ti heq
  sepse ato jan shum te zeza

 68. gentiana

  pershendeteje jan Genta jam13 vjeqe kam disa pika
  ne hund dhe ne faqe disa a kam te drejt ti
  perdor maskat pres pergjigje

 69. Pershendetje,jam 19 vjeqare lexova me kujdes gjitha keshillat tuaja por askush nuk pati problem si timin, kam fytyre shum te paster por kam 3pika ngjyre kafeje ne pjes te ndryshme te fytyres duken si lytha te vogla ngjyr kafe, desha te di si mund t’i largoj ato jan vetem tri te vogla pra nuk jane njolla kafe ne gjithe fytyren (anglisht quhen liver spot). Ju lutem me tregoni nese duhet te aplikoj keto maska ne fytyre pasi qe kam fytyre shume te paster por me besoni ato pika duken tmerrshem,pres pergjigje nga ju (nese nuk largohen me keto maska ju lutem nje keshille si ti largoj).

  • Pershendetje Drita!

   Kete Artikullin per Pikat Kafe e keni lexuar me kujdes?

   • Pershendetje,

    Faleminderit per pergjigjen, un nuk kam njolla kafe kam vetem 3pika (per te pasur me te qarte po them si Marilyn Monroe qe ka nfaqe), jam duke provuar t’i largoj me perzierjen e sodes te bukes me leng limoni ka 3her qe e bej dhe nuk ka ndryshim, mund te jet kjo efektive nese jo ju lutem me tregoni ndonje menyre tjeter natyrale ose edhe ndonje emer kremi. Shum respekt per ju dhe punen tuaj

 70. aizabela

  pershendetje 🙂 mund te aplikohet aloe vera si krem hidratues per fytyra te yndyrshme?

 71. elina bytyqi

  do te doja ta dija sa min me lan scrubin ne fytyr….pres pergjigjen shpejt please

 72. Egzona

  Pershendetje , me falni a mund te me tregoni cfar te perdor per njolla ngjyre kafe .

  E kam nje njolle nder hunde , kam perdorur kremin e nates dhe te dites por pa efekt

  Faleminderit

 73. albina

  persh un quhem albina kam pika te qures dhe pika te zeza si krimba kam puqrra te keqija kur i ndrylli me mbesin shenje pastaj ju lutem me tregoni qfar te bej pres pergjigje nga ju faleminderit

 74. fitore

  kam disa pika te zeza a me tregoni a mund ta perdori ket mask jam 12 vjeqare a duhet te perdori vetem ye bardhin e vezes edhe sheqer ju lutem pres pergjigjje

 75. klarisa

  a mund te pergatisim nje maske me 2 te verdha vezesh per pikat e zeza ne fytyre jam 13 vjece

 76. lorena

  pershendetje ju pergezoj per faqen tuaj . E kam nje pyetje per ju qfar kemi me kishit propozu per fetyren time jam 16 veq dhe po e du ni krem qe esht kunder puqravee

 77. Eljesa

  A mund ti bej keto gjera ne ket artikull qe jan dhene dhe a kam te sepse un jam 13 vjeq

 78. Eljesa

  Pershendetje perseri un jam Eljesa jam 13 vjeqare dhe un dua te di a mund se a mund ti perdor keto lloj kreme sepse un kam pika te zeza ne (ball,mjeker sidomos edhe ne faqe) dhe un kerkoj ndonje krem qe mund te mi heq a mund te me tregosh

 79. Eljesa

  Pershendeteje quhem Eljesa Hoxha jam 13 vjeqe une kam pika te zeza ne fytyr kam ne (ball,faqe dhe ne mjeker) athua a mund ti perdor keto te dhena ne kete artikull qe jane dhene dhe persa jave mund te me hiqen a mund te di. Pres pergjigje pas 10 minutash.

 80. mirela

  qfare te perdor per fytytre te yndryshme vetem ne pjeset rreth hundess..me tregoni ju lutem

 81. pershendetje,jam 18 vjece persa i perket pikave te zeza ne fytyre,mund ta perdor kete maske edhe pasi i kem “ngacmuar” pikat e zeza ? mendoni se mund te me bej efekt kjo maske ?

 82. romilsa

  PERSHENDETJE DR
  UNE QUHEM ROMILSA DHE JAM 12 VJEC .UNE KAM QUKA NE FYTYRE DHE NUK DI SI TI HEQ.A KA NDONJE BIME MJEKESORE APO ILAC? JU LUTEM ME KTHENI PERGJIGJE

 83. elina bytyqi

  valla hiq nuk besoj ne keto fjal qe pi thooni SE UN i kam provuar te gjitha menyrat per heqjen e pikave edhe pse skam shum veq pak ne hund por,nuk mu kan largu as ato pak..keshtu qe mos vazhdoni me keto fjal pa shpresa ..qdo kush qe beson ne ju gabon…..ju faleminderit per mirekuptim hahahhahahahahahahahahahah…………..GJITH ME OTR.DG..CIAO.F.B

 84. klaudja

  Pershendjete jam klaudja kam neveoj per nje mask per te larguar njollat qe me kan ngel nga anket qe kam pasur me pare dhe sa her qe me dalin te tjera ato me ngelwn shenja nese keni mundsi te me ndihmoni me nje maske me efekt te shpejt ju lutem .faleminderit

 85. une jam 13 vjec pse nuk perdoren keto maska per mua cfare efekti negativ japin???

  • Te plakin fytyrën!

   • Pershendetje deshta te ju pys kam nje problem ne fetyr nje shej dhe me pengon a ka mundesi mem tregu si mundem me hiq sheja ne fytyr esht ne anen e djatht esht si ngjyr kafe e qelur ju pershendes Lela,

   • jam 13 vjec kam pucrra dhe pika te zeza ne fytyr a ben ti perdor keto maska ?????/

 86. a mundemi edhe me flet te fletores ose me pallom

 87. albulena

  Un kam puqrra te kuqe kam provu shum krem po ska pas effekt .e Dhe me medhin me dhamin ne fytyt

  Kam konsult u mjeken po ne thot Qe nya hormonet Ma heret nuk kam pas po meta shtatzanis Edhe tash mbas shtatzanis po me paraqite n me trego ni qka mindre te boj muj me perdor KET masken ok flm me respekt lina………

 88. kledisa

  peshendetje qurem kledisa dhe ne fytyre kam disa pika kafe jo te zeza cfare me keshillon ju?

 89. elvana

  a ka ndonje krem per eleminimin e pikave te zeza ne hunde

 90. PERSHENDETJE ,,,,une kam mamin 49 vjecare dhe do doja qe te dija dicka kunde rrudhave te saj jan teper te dukshe dhe bejn qe pamja e saj mos te duket dhe ac e mire do doja nje keshille qe te mund te jete e vleshme ju lutem me ktheni pergjigjje. Po ashtu dhe une kam tek zonat e hundes pika te zeza te cilat me shqetesojn kur i ngacmoj me thonje kuqet kjo pjes dhe nuk me ben as pak mire po ashtu dhe te pjesa e ballit disa puqerra qe me thojn jan puqerrat e moshes por une kam frik se mos me lejn ndonje shenje kur te rritem. Une jam 14 vjece .Shpresoj te me ndimoni ne menyren tuaj ..

 91. Ej a duhet te blej dicka per hekjen e pikave te zeza be fytyr une jam 15 vjeq ju lutem me tregoni nese duhet qe ti hjek ato prej fytyres.

 92. pershendetje .. kam pika te zeza ne pjesen e poshtme te hundes , dhe kam disa pucra te vogla por te dallueshme ne zonen e ballit hund dhe ne mjeker ..nuk jan nga ato me qelb , por i kam shume bezdi .. cfare me sugjeroni nga kto maska te bej . me duhet vertet ndihma juaj … JAM 17 VJECE.. Faleminderit pres pergjigje..

 93. leamilaniste

  une jam 14 vjece me lejohe te perdor nje prei maskave te mesiperme

 94. Une quhem Gresa Shala kam shume pika te zeza kam provuar edhe ket menyre por nuk ben pun te lutem me tregoni nje menyre pre kete menyre me ndihmoni

 95. Psh me kane dale ca pucra ne balle dhe mjeker i kam lyer me sode pastaj me krem aloe vera por asnje efekt ju lutem me tregoni qa te perdor sepse martohem ne korrik

  • Psh me kane dale ca pucra ne balle dhe mjeker I kam lyer me sode pastaj me krem aloe vera por asnje efekt ju lutem me tregoni qa te perdor sepse martohem ne korrik. Me respect jerina

 96. pershendetje .Jam nje vajze ne moshen 15 vjec dhe qe kur kam qene e vogel me kane dale qukat nese mundeni a mund te me rekomondoni nje krem apo recete kunder tyre. faleminderit PO pres pergjigjen tuaj

 97. Ju lutem me thoni si mundem ti heq pikat e zeza ne fytyre jam 14 vjece …pres pergjigjen

 98. Pershendetje ..Ju lutem me thoni si mundem ti heq pikat e zeza ne fytyre jam 14 vjece …pres pergjigjen

 99. Samela

  Pershendetje!Jam 15 vjec doja te dija se a mund te pergatis vete nje maske te zeze dhe nese po cilet jane perberesit.

 100. Une e kam mesuar qe per te hequr pikat e zeza duhet te perdorim sode te bukeve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *