Estetike

Maskë fytyre për lëkura me njolla të kuqe

maske_fytyre

Përzieni 2 lugë gjelle argjilë të bardhë (do ta gjeni ne dyqane qe kanë ushqime biologjike ose ne farmaci),

1 lugë vaj ulliri

1 lugë krem qumështi

dhe 3 lugë gjelle lëng portokalli (sipas radhës se shkruar).

Përhapeni masën e përgatitur në lëkurë të pastër për 20 minuta. Shplajeni me ujë mineral.

©bukuri.com

 

28 comments on “Maskë fytyre për lëkura me njolla të kuqe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *