Tag: gjalp

Kuzhina

Biskota me mjaltë (Melomakarona)

Një recetë ëmbëlsire (melomakarona) nga kuzhina tradicionale greke që bëhet zakonisht për Krishtlindje dhe Vitin e Ri! Nevojiten: 2 filxhan çaji vaj 1 filxhan çaji sheqer…

Kuzhina

Sallam me vezë

1-2 sallam te plotë 4 vezë 1/2 speckë jeshile 1/2 speckë e verdhë 1/2 kupë djath të verdhë të grirë 2 lugë gjelle…