08222014Headline:

4 Maska për fytyrën për Eleminimin e Puçrrave dhe shënjave nga Aknet

maske-per-pucra-anke-shenja-fytyre-beauty-limon-bukuri-lemons

Puçrrat shfaqen shpesh gjate ndërrimit te stinëve, ne periudhat stresuese, apo gjate pubertetit. Ne ketë artikull do te gjeni disa këshilla dhe maska për fytyrën ne kushtet e shtëpisë,  si te eliminoni puçrrat apo shenjat qe kane lëne aknet.

Maske për fytyrën me sode buke për heqjen e puçrrave

Kjo është një maske qe nuk duhet abuzuar shpesh pasi than shume lëkuren dhe pas çdo aplikimi këshillohet te aplikohet një krem hidratues.
Ne një ene hidhni 3 luge sode buke dhe pak ujë derisa te formohet një lloj kremi qe mund ta aplikoni ne fytyre. Lëreni te veproj për rreth 20 minuta dhe me pas e shpani me ujë te ftohte. Mos harroni te aplikoni një krem hidratues me pas.

 

Maske me veze për heqjen e puçrrave dhe shenjave ne fytyre

Vezët janë përbërësi ideal kur flitet për problemet e fytyrës. Në veçanti kundër plakjes dhe akneve.
E verdha e vezës përmban proteina që ndihmojnë lëkurën të rindërtohet, mbi të gjitha kur përmban shenja nga aknet.
Gjithashtu këto proteina heqin vajin e tepruar i cili bllokon poret dhe heq qelizat e vdekura.

Për të hequr pikat e zeza, për të eliminuar puçrrat dhe shenjat e lëna nga aknet, përgatisni një maske më dy të verdha vezësh.
I hidhni në një enë dhe i rrihni me delikates me anë të një rrahësi (jo mikser kuzhine).
E aplikoni në fytyrë dhe e lini të thahet për 20 minuta duke u munduar mos ta tërhiqni shumë fytyrën.
Me pas shpani fytyrën me ujë të ftohtë. Me një pambuk e kaloni sipër duke e stampuar me delikates.

 

maske-per-pucra-anke-shenja-fytyre-limon-bukuri-Face-Mask

Maske për heqjen puçrrave me domate, sheqer dhe limon

Kjo maske eshte shume agresive, keshtu qe perdorimi duhet te jete i moderuar sidomos per lekurat e ndjeshme. Ne nje mikser grini domaten te ciles i kemi hequr lekuren, hedhim disa luge te vogla heqer dhe i shtrydhin gjysem limoni. E aplikojme ne fytyre dhe e mbajme ashtu per rreth 20 minuta. Mund te aplikoni krem hidratues.

 

Maske për eliminim e akneve dhe puçrrave

Kjo maske nuk është dhe aq agresive, kështu qe mund ta përdorin dhe personat me lëkure te ndjeshme.
Ne një ene hidhni 2 luge kos te bardhe dhe 2 luge mjaltë. Me pas ne një mikser kuzhine grini gjysme fete ananasi. I bashkoni dhe i aplikoni ne fytyre. E mbani për rreth 25 minuta dhe me pas e shpani me ujë te ftohte.

www.Bukuri.com – Janar 2013What Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Related Articles

163 Responses to "4 Maska për fytyrën për Eleminimin e Puçrrave dhe shënjave nga Aknet"

 1. erisa says:

  ju lutem mund te me tregoni nje menyr per te heq pushin e fytyres

 2. adelina says:

  une kam sheja ne ftyr me rrin ftyra gjith e sdralavt a muni mme trgu qa me perdor

 3. adelina says:

  ju lutem me tregoni

 4. arjana says:

  kam njolla kafe te vjetra ne fytyre te mbetura nga koha e shtatezanise . jam perpjekur duke i kuruar dhe duke u mbrojtur me kremra mbrojtes por rezultati ka qen deri diku , por tani ne kte periudhe keto fillojne te erresohen perseri , me thoni ju lutem per lekure mikse cili mbrojtes esht me i pershtatshem dhe cfare maskash ka per eleminimin e njollave kafe .faleminderit

  • Bukuri.com says:

   Pershendetje Arjana,

   Problemin tuaj e kemi disktuar disa here. Ju duhet te beni nje vizite tek dermatologu qe te percaktohet sakte problemi dhe me pas te kuroheni.

   Gjithe te mirat!

 5. dorela says:

  un jam 17 vjec me dalin pucerra dhe me pas me thahen dhe me ngelin shenje.ju faleminderit pres pergjigje

 6. Blerina says:

  maska me vez sa her duhet perdorur?

 7. genta says:

  Pershendetje jam 24vjeqare kam shum probleme me pjesen e mjekrres se gjithmon kam puqrra. cilen mask mund ta perdor dhe aduhet ta perdor ne ter fetyren apo vetem aty ku kam puqerra.flm

 8. genta says:

  Pjesen e syve ekam te erret prej disa vitesh.aka noj mask per syt. Flm perseri

 9. ardit says:

  psh jam 14 vjec the kam pucrra n fytyr m behen t kuqe ju lutem m thoni si mund ti heq

 10. saranda says:

  une jam 12 vjeqare a ka mask per mua si ti heqi pikat e zeza nga fytyra ju lutem nese ka me tregoni sa me shpejt

 11. rina says:

  cfar te bej qe ti hek pikat , me jan ber si nje njeri ‘ZHUT’ qe esht ftyra e gjitha me pika ?? :(

 12. eklisa el says:

  kam njolla ne fytyr me jan ber nga dielli dhe nuk di cfar mund te perdor

 13. pamela says:

  jam 12 vjece.a mund te me tregoni si mund te heq pucrat nga fytyra?

 14. fredi says:

  a funksionojne keto maska edhe per djemte dhe dite per dite perdoren keto

 15. fredi says:

  kjo maska m veze sa her n jave perdoret ?

 16. xhoi says:

  e fund fare thot me 1 pambuk e kaloni siper duke e stampuar me delikates por cfare do stampoj me delikates kurr ta laj fytyren do ta bej prap me vezz ??

 17. Sidorela says:

  Pershendetje! Jam e interesuar te di, te gjitha maskat e mesiperme, perdoren 1-2 here ne jave? Faleminderit.

 18. selena says:

  une jam 15 kam akne ne zonen t te fytyres dhe puqrra ne palle te vogla si mund ti eleminoj

 19. selena says:

  me falni per gabimin ne balle falemindeit

 20. Adnan says:

  Jam 15 vjet kam pucrra ne gjith trupin Me qfar mun i hjeku ju lutemi kthe pergjigjen

 21. arta says:

  Pershendetje jam vajze 21 vjeqare
  Fytyra ime skuqet gjithmone si ne te ftohte dhe ne te nxehte dua nje keshille sepse me eshte bere ves si mund ta menjanoj nje gje te tillë .. kam shum temperatur ne fytyr ju lutem me ndihmoni tpakten me nje keshilll tmire
  Ju faliminderit per mirekuptim.

 22. Ilda says:

  Jam 17 si mund ti eliminoj pucrat dhe shenjat qe kam nga qe i kam ngacmuar dhe me jam ber si njolla te zeza

 23. blerina ahmetaj says:

  Pershendetje ! Ju lutem, mund te me tregoni ndonje maske per fytyren per pikat e zeza dhe pucrrat

 24. Monja says:

  pershendetje une jam Monja jam 16 vjet,nuk perdori krema te ndryshem per fytyr vetem ndonjeher sepse nuk dua qe te me prishet lekura,por kam nje problem se koh pas kohe me dalin puqrra te vogla ne fytyr cilen nga keto maska me preferoni me shum ju ?
  ju lutem me ktheni pergjigjien
  un tani kam degjuar per kete web faqen e juaj eshte e mrekullueshme ju pergezoj per kete dhe me te veret na ndihmoni shum e sidomos per moshat tona ,keshtu mendoj une :P
  mirmbetshi :)

 25. irini says:

  Pershendetje ! A mund te me thoni ndonje maske per fytyrat e yndyrshme, ju lutem .

 26. kujtesa says:

  Pershendetje!Jam 25 vjece dhe kam pucrra por i ngacmoj dhe me kane ngele njolla,me trego cfare maske te perdori dhe sa here duhet qe ta perdor.Faleminderit!

  • Bukuri.com says:

   Ne radhe te pare ndaloni ngacmimin, me pas ndiq këshillat ne artikull dhe mund ta përdoresh 1 here ne jave vetëm nëse ndjeni përmirësime!

 27. Erisaa says:

  un kam pucrraa dhee pika te zezaa..ju lutem me tregoni si mund ti heq pucrratt..kam provuar shum metoda po asnjee nuk mi kaa heqq pucrrat…ju lutem me tregonii sepse kur ti shoh pucrrat ne pasqyr me vjenn shumm keqqq :( :(

 28. artan says:

  Me dalin puqrrat ne fytyr qdo her qdo dit te zeza te bardha po i shtrydhi un mandej diku tjeterme radh keshtu per aty diku tjeter qa duet te perdor nese mundeni te me tregoni qao shum faliminderit

 29. Gili says:

  Urime per faqen eshte e shkeqyer.

 30. aizabela says:

  pershendetje :) mbasi ta shplaj masken me veze me cfare mund ta hidratoj fytyren/?

 31. aizabela says:

  me cfare mund ta hidratoj fytyren mbas maskes me veze?

 32. erisa says:

  Si mund te hiqen pucrat e moshes pervecse mos ti ngacmojme? Ju faleminderit.

 33. Miki says:

  a ben me perdor kremnin nga calendula per heqjen e akneve dhe per nje ftyr ti mir

 34. Meaa says:

  a mund te me tregoni se si mund ti heq pikat kafe tek pjesa e hundes jam 14 vjeqare dhe pikat kafe i kam qe nga mosha 11-12 vjeqare ju lutem me tregoni ndonje zgjidhje .. faleminderit

 35. Resa says:

  Jam 21 vjecare,dhe prej moshes 17 me dalin pucrra vertem ne pjesen e mjekeres,a thua vall do te me kishte ndihmuar maska me veze.ju pershendes jeni te shkelqyer.

 36. Blerim says:

  Cfar duhet bere per ti hek sa me shpejt Aknet(Pucrrat)Ju lutem pergjigjeni????

 37. Bukuria says:

  Pershendetje ..dua te di vetem se qfar eshte arsyja e mbetjes se shenjav ne fetyr mas heqje se akneve nuk kam shum por nganjher kalon koh si p.sh 2 jav a me shum ne heqjen e shenjes njolles ku ka qen aknja apo puqra

 38. Kosovarja says:

  Pershendetjee ..ju pergezoj per kete web te mrekullueshem .pyetja ime eshtee a i heq kno mask me veze shenjat nga aknet

 39. Kosovarja says:

  Pershendetje ju pergezoi per ket web tee mrekullueshem

 40. xhenisa says:

  jam 10 vjece dhe kam pika kafe ne fytyre tju lutem si mund ti heq? :(

 41. xhenisa says:

  si ti heq i kam shum inat

 42. armela says:

  persh un kam pucerra ne fytyre dhe jam duke perdorur nje sapun per akne ne farmaci
  mendoni se mund ta demtoj lekuren time
  pres nje pergjigje ju lutem

 43. armela says:

  persh
  kam pucrra dhe jam duke perdorur nje sapun per akne ne farmaci
  mendoni se mund ta demtoje lekuren time
  pres nje pergjigje ju lutem

 44. elisiado says:

  ckemi jam 15 veq si mund te heq puqkrrat nga bali kan 3 vjet qe me kan dal nje her me hiqe dhe pastej me dalin perseri qa munde te bej ju lutem me tregoin ca maske mund te berdor

 45. nela says:

  kam pucrra ne fityre dhe nuk di si ti heq

 46. ada durres says:

  Pershendetje! Une kam quka ne fytyre dhe do te doja nje menyr se si mund ti heq ato.Jam 14 vjec

 47. manda says:

  jam 17vjece dhe kam pucra ne fytyre cfare mund te bej qe ti heq sepse kam nje lekure te ndjeshme

 48. mirela says:

  ne zonen intime qimet nuk dalin dot jasht dhe me krijohen pucrra dhe me pas me ngelin shenja si kafe..si mund te me ndihmoni ?

 49. Ela says:

  Pershendetje . Jam 14 vjec dhe kam pika te zeza ne fytyre . A mund ti perdori keto 4 maska per eliminimin e tyre …
  Pres pergjigje :)

 50. Blerta says:

  Jam 14 vjec . mund ti perdori keto 4 maska per eliminimin e pikave te zeza ne fytyre …
  Pres pergjigje :)

 51. silvia says:

  pershendetje jam 14 vjece mund te me tregosh se si te heq pucrrat qe kam ne fytyre une kam shume pucrra dhe me mbushen plot qelp ju lutem me ndihmoni

 52. silvia says:

  ktheni pergjigje sa me shpejt
  flm

 53. Trim says:

  pershendetje. Qe prej pubertetit kam pasur puqrra po jo te ngelshme, per dy tri dit me hiqeshin po rani jam 17 vjeq dhe me jan dal puqrra te cilat mkan mbet mbrenda nlekur, mkan met si shejnja te kuqe. Tani jam duke e perdor BotaDermo DUO (krem dhe nje locion) dhe mendoj se kan fillu me pas efekt. Po du me dit cilen prej ketyre muj ta aplikoj per fetyr pa i nderpe ato qe jam duke i perdor?

 54. lejla says:

  tunngg tungg jam 12 vjeq de kam pucrra te imta ne ball me tregoni si ti heki nuk perdori krema pres pergjigje

 55. ela says:

  ju lutem me ndihmoni si mund ti heq pucrat nga fytyra ? :(

 56. ana says:

  si eleminohen njollat e mbetura ne fytyre nga pucrrat ?

 57. Era says:

  Pershendetje un jam dyzet vjeqare dhe fytyra ime eshte me shenja te kafta nga dielli apo nga shtatezania nuk e di qka duhet te perdor per te bere nje lekure te paster e pashenje ju faleminderit

 58. blend says:

  Jam 17 vjeqar kam puqrra te kuqe te cilat shum veshtir me hiqen dhe me pas me mbeten kuq ne fetyr si shenj e kuqe. A do te me ndihmonte kjo me veze ??

 59. Christiana says:

  Psh, un jamm 11 vjeçare dhe me dalin puçerra ne fytyre pasi pelciten me behen te kuqe dhe me m;beteten shenjat nuk me hiçen , perdorii nje krem (Genera) ndonjeher me heq nga pak por prap me dalin, ju lutem çfar duhet perdore

 60. armenida says:

  kam nje fytyr shum te yndyrshme kom edhe akne mirpo nte dy pjeset e fytyres afer hundes mu kan ber disa vrima nuk di se qka te bej ata provoj ket masken mirpo at perdori vetem aspirin apo ta bej perzierjen siq e keni pershkruar me lart ju lutem mtregoni

 61. valbona says:

  si mundem mi hek puqrrat ne fetyr amundem me perdor kett mask me portokall equmsht sila mask osht maemrir per puqrra ju lutem tregomni sa me shpejt

 62. jorida says:

  kam pucra ne fytyre nuk di se si ti he jem 11 vjece me tregoni ju lutem

 63. haxhere says:

  tregoma ni recet me portokall un e kom mar livoren e portokallit e kom zi edhe me mikser e kom bo edhe e kom shtre ne fetyr aka naj far efekti a po jo tregomeni ju lutem

 64. Erinaa says:

  me fal jam nje vajz 15 vjeq i kam do kryma ne ftur a mund te me tregonii qysh mej heqq

 65. Vali says:

  Qar lloje kremesh jane keto kreme hidratues…ju lutume tee me ktheni pergjigje

 66. Hashim says:

  Jam 16 vjet kam akne (pika te zeza) a mund ta perdor masken me vezë?

 67. ada says:

  pershendetje jam nje vajze 18 vjec ,, kam pucra te vogla nen lekure dhe pika te zeza ne balle dhe anash ballit i kam ngacemuar ,,duke menduar qe pikat e zeza do hiqen,, dhe kur jam ne stres tani me jane skuqur dhe po me ngelin njolla te zeza ,, nuk kam perdorur asnjehere ndonje krem ne fytyre cfare maske me rekomandoni ju lutem …

 68. Ana says:

  Ju lutem te me ndimoni jam vetem 17 vjeqare dhe kam sheja ne fetyr dhe akne kam folur edh eme dermatologun por nuk kam pas rezultat ….. A me kishelloni per ndenjeren e ketyre maskave por lekura ime ashte yndyrshme dhe e ndjeshmee…. ju Faleminderit per mirkuptim

 69. adela says:

  jam 14 vjec dhe kam pucra&pika te zeza ne fytyre cfare mund ti perdor maskat e mesiperme? :D

 70. adela says:

  kam degjuar se jeni te shkelqyer per probleme te tilla pres pergjigje ;)

 71. anisa says:

  une kam puqrra ne fytyr cilen ma rekomandoni ju me shum per hekjen e tyre

 72. anisa says:

  kam puqrra ne fytyr cilen nga keto ma rekomandni pe largimin e tyre

 73. arbeni says:

  prshd jam arbeni 28 vjeq deri tash i pash i lexova shum po edhe pytjet prgjigjet po kish te perbashktme shum ken po unkam puqrra ne fetyrme shum te vogla po edhe eme te mdha shum i kam preki kam ndrydh kishe me pastru me kan mte sheje edhe kam shum qejan ba si guri pqerr e fort po edhe kur don te del puqerre re del evogel po tanime prek baheet si itha po edhe ngat veshve i ka si dy tri puqrra si tub po sa ti prek jan atlive jo edhe hsum te mdha edhe nje ere te keqe si te veproj qe mu largu ktoqejan edhe ato qemu hek qekan mbetmu kthy normal edhe sa e pash ne gjdo mask qe ben aij krem qe thu ka mundesi diqka naj emer te ti diqka direkt edhe cilen maske me provu edhe maska gjat dite s apo mbramjes esht ma mir flm shum mfal pak gjat sonte ju pash me lat prshtypje te mir flm

 74. emila says:

  Pershendetje une quhem Emila dhe jam 19 vjec gjithmon kam probleme me pucrat mbase lekura ime eshte pak e holl dhe pershkak te faktorve te jashtem gjithmon me shfaqen pucrat.Nuk i kam te perhershme sps me largohen po perseri nuk me ngelet fytyra e paster me shfaqen.Ju lutem me ndihmoni si ti eleminoj.FALEMINDERIT

 75. erisaa says:

  A mund te me tregoni nje maske per heqjen e pikave kafe qe quhen edhe ndryshe pika te qures

 76. alisja says:

  jam 15 vjec dhe kam pucrra ne pjesen e ballit dhe te mjekres. ju lutem me keshilloni ndonje mask per eliminimin e tyre . do jua dija shume per nder. a mund ti provojme keto maskat ne fytyren tone apo skan efekt?

 77. tina says:

  Pershendetje une quhem Tina jam 13 vjeqe dhe kam puqrra ne ball dhe pika te zeza ne hund ju lutem me tregoni si ti heq ato ?

  • zhaneta says:

   Pershendetje! jam nje vajze 16 vjecare dhe kam pucurra me qelb ne fytyre. Ju lutem me ndihmoni si mund ti heq. kam provuar shume menyra por nuk me kan bere efekt. Ju lutem me gjeni nje menyre :)

 78. flora says:

  Pershendetje une quhem Flora jam 13 vjeq dhe kam puqrra ne ball dhe pika te zeza ne hund ju lutem me tregoni si ti heq ato se me bezdisin ?

 79. ela says:

  une jam ela jam 13 vjec dhe ne fytyre kam pika te zeza rreth hundes ,quka dhe pucrra qe me behen si gunge si t ja bej kam edhe yndyre ne fytyre.madje une kam floke te trashe por majat i kam dyshe dhe s me rrine bukur fare leshuar te lutem me ndihmo help me

 80. lidia says:

  UNE JAM 13 VJEC. KAM KONTAKTUAR DHE ME NJEREZ TE TJERE DHE ME KAME THENE SE PER PUCRRAT,PIKAT E ZEZA DHE QUKAT UNE S DUHET TE BEJ ASGJE .PO SI T JA BEJ DUKEM SHUME E SHEMTUAR TE LUTEM .ME KANE THENE QE THJESHT TE LAJ FYTYREN ME SAPUN. UN E LAJ CDO DITE POR PRAP SA VIN E ME SHTOHEN PUCRRAT. ME NDIHMONI

 81. erza says:

  pershendetje une jam 13 vjeq dhe me dalin puqrra te cilat me pas me lejne shenja dhe nuk kurohen per nje kohe te gjate . vendosa qe te perdor masken me sode sa here duhet te perdor cdo dite apo nje here ne jave .faliminderit

 82. muhamet says:

  une jam 11 vjeqar kam nje pueqrr kafe ne faqe si mund at heq

 83. ronalda kotka says:

  une jam 15vjece dhe ne fytyren time kam pucra.me thoni si ti heq

 84. darisa says:

  prsh une jom 14 vjeqar a mund te me tregoni si mund ti hjek pucrrat ju lutem me tregoni nese bon nese mundet me ktheni pergjigjjje pas 10 minutave nese bon

 85. ani says:

  jam 20 vjec dhe akoma vazhdoin me dalin pucra e kam fytyren e yndyrsheme

 86. Arijana says:

  Pershendetje .. Jam ne stress.. Me del nje puqerr pastaj nuk me hiqet sheja me esht be fytytra shum e shumtuar edhe ballin e kam shum te thate edhe faqet hunda me esht ber gjith me pika te zeza … Jam 22 vjeqare kam nje vajz .. Ka dikush qe me tregon se prej qka daljn kto qka me mungon ndonje lloj vitamini ne trup apo qfar .. Qe 1 vjet me dalin .. Ju lutem tte me ndihmoni

 87. nita says:

  me dalin shenja nepre fytyr dhe shpin qka duht te perdor

  • Buuqe says:

   Pershendetje jam 17 vjeqare kam perdurur shum maste po asgje ska mundur tmi largoj puqrat qfar me proferoni ju pres pergjigjien

 88. Rina says:

  jam 19 vjeqare kam puqrra ne fytyr poor nga pjesa e qaffes kam shum puqrra , une i ngacmooj poor pastaj me skuqeen dhe me behen pika te zezaa , ju lutem a mund te me ndihmooni me ndonjje mask te fytyres :(

 89. Editta says:

  jam 17 vjeqare kam puqrra ne fytyyr , me tregoni qfar te perdori per heqjen e tyre

 90. Desa says:

  jam 16 vjeqare , fytyren e kam me puqrra dhe me pika te zeza a mund te me ndihmoni ju luutem qfar te perdori .

 91. dita says:

  jam 17 vjeqare kam puqrra ne fytyr nuk di qfar te perdoor , ju lutem ma jepni nje keshiill

 92. Fortesa says:

  Mirdita un jam fortesa un i kam 12 vjet dhe rreth hundes kam pika te zeza dhe neper fytyr kam puqrra te ralla por te kuqe ju lutem a mund te me tregoni si mund ti heki keto ?

 93. era says:

  jam 11 vjeqqe dhe kam puqrra ne fytyre nuk kam edhe aq shume por nuk i duroj ju lutem qka mund te perdor

 94. Blendin Sadiku says:

  Une i kam 18 vjet dhe kam puqrra ne fetyr dhe a mund te me ndihmoni si ti jek ato

 95. vesa krasniqi says:

  Une jam12 vjeqare kam puqurra ne ftyr si mudesh te me ndimosh

 96. klevisa says:

  Mua ne fytyre me shfaqen shume pucra a mund te me ndimoni ju lutem ju faleminderit

 97. klevisa says:

  mosha ime eshte 13 vjece

 98. linnda says:

  Jam 17 vjeq me kan mbetur njolla nga puqrrat si mund ti zhduk ato me lehte

 99. kejsi says:

  Une jam kejsi jam 13 vjec dhe me kan dal pucrra te vogla ne ball a mund te hiqen me kalimin e moshes? Ju lutem me ktheni pergjigje sa me shpejt. :-D

 100. kejsi says:

  Ju lutem do me ndihmoni sic keni ndihmuar edhe te tjeret apo jo?Ju lutem:-(

 101. lindi says:

  He pra ca je duke bo mi bukuria.com

 102. ajra says:

  Mund te me ndihmoni ju lutem jam 14 vjec dhe dua te di se pse kam pucra ne ball por kam shum pak si mund tja bej?:-D

 103. ajra says:

  Jam nje vajz 13 vjece dhe kam pucrra te vogla ne ball do te doja te dija si mund me I heq por kam shum pak cilat nga keto maska mund te perdor

 104. betimi says:

  jam 14 vjeq kam puqrra me qfar maske mi ly

  • liridona says:

   une jam liridona dhe jam 15 vjeqare si mund ti heqi puqrrat dhe pikat e zeza ne te trupin sa here qe e kruj tupin me kuqet gjithmon ju lutem sa me shpejt te me tregoni

 105. odesina says:

  questa pagina e’ bella, mi piacce…

 106. albina says:

  jam albina ja 13 vjeq edhe kom puqra a jan keto maska per mua se po frikesohem kur ti perdori mos ka ndikim negativ per shkok te moshes se edi qe puqrat jan per shkak te pubertetit .a jon keto maska per moshe tem a jo

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment