08092014Headline:

3 Maska bukurie per te eleminuar pikat e zeza nga fytyra

Punti-neri-pika-te-zeza-beauty

Pikat e zeza janë një tortur për fytyrën. Shpesh herë për shumë femra bëhen të besdisshëm pasi mund të dallohen me sy të lirë dhe prishin atë pastërti të fytyrës. Në këtë artikull janë paraqitur disa mënyra natyrale për të eleminuar pikat e zeza. Ju kujtoj se ky proçes kërkon pak përkushtim dhe durim.


Pastrimi i fytyrës nga pikat e zeza

Fytyre-avull-bagni-di-vapore-viso

Poret e pikave të zeza zgjerohen me nxehtesinë. Për këtë arsye ajo që duhet të bëni është të vini një enë me ujë për të zier. Hiqeni nga zjarri dhe mbani fytyrën sipër avullit që del nga ena. Mund të hidhni një peshqirë mbi kokë, në mënyrë që avulli të përqendrohet mbi fytyrë. Pasi të kenë kaluar rreth 20 minuta shkoni para pasqyrës dhe ushtroni pak presion mbi zonën me pikat e zeza. Ju kujtoj se duart duhet të jenë të pastra dhe të disifektuara. Disifektoni dhe fytyrën në fund të proçesit.

 

Scrub për fytyrën

Exfoliating-facial-scrub-receta-bukurie

Scrub është një produkt për bukurin mjaft i shtrenjtë, por kush thotë që nuk mund të pregatitet në kushte shtëpiake? Për një scrub për fytyren duhet të merrni të bardhën e vezës dhe një lugë sheqeri (mundësisht sheqer i trash). I bashkoni dhe aplikoheni në zonën me pikat e zeza. Shpëlajeni fytyrën me ujë të rrjedhshëm. Përsëriteni këtë maskë 2 -3 herë në muaj.

 

Shirit për heqjen e pikave të zeza

cerotto-patch-anti-brufoli-punti-neri

Dhe kjo teknikë është shumë e thjeshtë për tu aplikuar në kushtet shtëpiake. Ju duhet e bardha e vezëve që pasi ta keni rrahur pak, lyeni pjesët e interesuara (ballin, zonën e hundës dhe mjekrrën). Me pas prisni disa shirita kartopecete dhe vendosini sipër. Pasi të jetë tharë, hiqini me kujdes.

 

*Ju kujtoj se të gjitha këto maska duhet ti aplikoni në fytyrë të larë, pa asnjë lloj truku apo kremi.What Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Related Articles

167 Responses to "3 Maska bukurie per te eleminuar pikat e zeza nga fytyra"

 1. Lela says:

  Pershendetje, ju lutem a mund te me rekomandoni nje krem hidratus per fyryren e hindyrshme?
  Ju faleminderit,
  Lela.

 2. yllka says:

  me falni si duhet te i heq piklat e qures nga fetyra pres pergjigjje pas 10min ju lutem

  • Bukuri.com says:

   Nuk ju kuptuam?

  • dorentina says:

   ej ju lutem ju lutem shhumm qe me tregon njonjeri ketu se si heqen pikat e qures ju lutem te me tregojn ndonjeri ketu

  • dorentina says:

   pershndetje jam 13 vjeqare mua prej moshes 5 vjeqe me kan dalur pikat e kafta ne fetyr dhe kam perdorur krem per fetyr por nuk me bënen asgje dhe kam deshir te me tregoni se qfar mun te bej me keto pika keni mundsi te me tregoni

  • tina says:

   a me tregon qqa ka mi hek pikat e zeza dhe emrin e ti ju prs ma 3 minutash

 3. yllka says:

  pikat e qures kam amo a hiken me kalimin e kohes apo duhet te perdor ndojnje gje

 4. yllka says:

  pika te kafta (pika te qures( si mund ti he me thoni nije mask

 5. yllka says:

  mund ti heq prej fetyr apo duhet te shkoj ndojnjeku per ti hequr

 6. yllka says:

  kam pika te kafta , JO TE ZEZA mir po nuk po hiqen qka mund te rekumandoj te ii heq pikat e kafta (pikat qure)

 7. arta says:

  mfalni dua ta provoj kete mask por a eshte e sigurt qe ka efekt dhe a mund te me ndihmoni me ato shirtitat kartopecete se nuk e di qka jan a quhen edhe ndryshe kto ose ku blehen. pres [ergjigjje sa me shpejt. Ju faleminderit!!

 8. rina says:

  PO ne qe i kemi kompleks?:S Thjesht me bejn te ndihem ndryshe nga te tjeret, ne aspekt negativ:S

 9. jusra says:

  maska me sheqerin dhe te bardhen e vezes sa min duhet ta lem ne fytyr??

 10. bora says:

  pres pergjigje faleminderit

 11. ela says:

  kam 13 vjet kam 2-3 pika te zeza ne fytyr kam provuar me disa krema te nates dhe te dites mirpo nuk mu hiqen a eshte e sigurt qe hiqen me kete maske ju lutem pres pergjigjie…

 12. e brengosura says:

  a duhet te perdoret derisa te hiqen pikat apo vetem 1 apo disa her ne jave apo muaj pres…

 13. ela says:

  a bon me ly krejt fytyren edhe mos me vendos kto shiritet kartopecete me respect :D

 14. lina says:

  un kam kryma ne mjekerr a muna me perdor ket mask pres pergjigjie

 15. lina says:

  un kam kryma ne mjekerr a muna me perdor ket mask pres pergjigjie ?

 16. niku says:

  tani qe te kuptohemi keto pikat e zeza a jan ato qe po ti shtrydhim dalin si krimba te vegjel? a per keto lloj pikash duhet perdorur e bardha e vezes me sheqer? se te them te drejten un u plaka me keto lloj pikash, kam shum poshte syve deri ne mollza te fytyres sigurisht edhe ne hunde nese e shtrydh se keshtu nuk duken shum ne hunde por ne mollza duken mundohem qe ti shtrydh por shumica jane thelle. flm

  • Bukuri.com says:

   Po ato pika jane! Mund ti heqesh dhe duke ushtruar pak presion por jo shume pasi demton lekuren. Kur ta beni duhet te jete ambjent shume i paster.

 17. bana says:

  a mund me thuash 1 maske per feije 9-10vjec per pikat e zeza dhe pucrat ?

 18. lili says:

  pershendetje ! a mund te me jepni nje maske te efektshme per fytyre me pucrra un jam 13 vjec dhe kam shum pucrra ne fytyre sidomos ne pjesen e faqeve.

 19. sabrije jashari says:

  mir mrama po edhe un ikam pikat e kafta po qka duna me bha mi jek edhe ne trup ikam nuk ikam pas po masane me kan dal po edhe si lyrtha me kan dal te vogla qka me preferon me bha ok

  • Lirent.P says:

   Pershendetje Sabrije!

   Pikat kafe jane te disa llojeve dhe nga shkaqe te ndryshme. Nuk mund ti percaktojme pa i pare me pare. Per kete ju ftoj te beni nje vizite tek dermatologu.

   Faleminderit!

 20. ornela says:

  prsh//kam njolla kafe nefytyr cfar mund te bej qe ti heq

  • Lirent.P says:

   Pershendetje Ornela!

   Njollat kafe jane te disa llojeve dhe nga shkaqe te ndryshme. Nuk mund ti percaktojme pa i pare me pare. Per kete ju ftoj te beni nje vizite tek dermatologu.

   Faleminderit!

 21. jeshim says:

  a lejohet per 14 vjeqe??pres pergjigjje.

 22. erzza says:

  per pika a mund te ma pershkruash nje krem kam provuar shum por nuk kan sukses.

 23. kristina says:

  pershendetje deshiroja te beja nje puetje me sa i perket futures deshiroja tme thoni nje maske te fort per futuren se kam shum pika te zeza si mund tme ndimoni. ,por kam dhe disa shenja ne futur per kte cfare mun te bej …..

  faleminderit ju lutem pres pergjiqen tuaja….

  respekt kristina….;)

 24. elona hajdari says:

  mimrama a mund mem tregu se si mund me e be pastrimin e fitires

 25. eva eva says:

  pershendetje!!!A mind te perdoren keto maska per moshen 17vjec?

 26. Sara says:

  Une kam pika te zeka neper face mjeker shum kam perdor shum kreme por asnje nuk me ka ndihmuar kam perdorur edhe veze amo nuk kam efekt a ka mundesi me tregu naj ilaq qe esht kunder ketyre pikave te zeza jam 16 vjeqare ju lutem te me tregoni ndonje ilaq .

 27. eriselda says:

  pershendetje me kane dale disa njolla kafe ne fytyre nga dielli.ju lutem mund te me tregoni ndonje menyre per heqjen e tyre.po ju jap disa te dhena ndoshta ju ndihmon te kuptoni llojin e njollave.jam bjonde me pak fare quka te zbehta.kam nje lekure te holle e te yndyrshme.
  shkaku i njollave eshte dielli dhe shtatzania.

 28. Irena says:

  Pershendetje,futyra ime eshte pjeserisht e yndyrshme ne balle hunde dhe mjeker,keto jane vendet ku jane grumbulluar me shume pikat e zeza,cila nga keto maska eshte e preferueshme dhe perdoret ne te gjithe fytyren apo vetem ne vendet ku kam keto problem?Ju Faleminderit.

 29. alda says:

  dua nje lusjon -krem per pikat e kafta n fetyr prej djellit i kom

 30. lina says:

  pershendetje

 31. lindaa says:

  pershendetje jam 19 vjeqare kam disa njolla te kafta si zero (0) ne fytyr a mund te me jepni nje keshtill apo te perdori keto maska pres pergjigjjen tuaj ju lutem me jepni nje keshill ju lutem

  • Bukuri.com says:

   Pershendetje Linda,

   Duhet te keni mungesë vitaminash! Konsultohuni me pare me nje ekspert dhe filloni nje diete te shendetshe qe kemi këshilluar!

 32. linda says:

  ju lutem nje krem kam lekur te that kan fillu disa rrudha rreth buzve ju lutem

 33. artir krasniqi says:

  une kam pika te kafta ne fytyr jam 10 vjeq a mund te me jek me recepin me shiqer dhe voje te bardh kthema pergjigjjen

 34. Reuda says:

  Pershendetje,jam nje vajz 20 vjecare,ne fytyren time i kam pasur disa puqra dhe kam gabuar i kam shtrydhur ato puqra por tani me kan mbetur leqe ne fytyr dhe keto me shqetesojn per dukjen time kam perdorur shum krema por kot,por prap me dalin disa puqra…ju lutem nese mundeni mem ndihmu se si ti largoj njollat nga fytyra ime..ju pergezoj

  • Bukuri.com says:

   Përshëndetje Reuda,

   Do ju këshilloja mos të përdoni shumë kremëra pa u këshilluar me një ekspert! Kujdesuni për pastertinë e fytyrës dhe mos i ngacmoni!

 35. dina says:

  a mund te me tregoni se qfare jan kaartopecetat dhe a munde t i zevendesojm me diqka tjeter .pres pergjigjie ju lutem

 36. Niku says:

  Pershendetje jam 15 vjeq kam disa pika te zeza ne fytyr jo aq shum nuk e kam deshir ta lyej fytyren me asgje ju lutem pergjigjuni a jan keto pika te pergjithshme apo wetem te moshes se pubertetit

  • Niku says:

   Pershendetje ju pergezoj per websiten..deshta te bej nje pyetje jam 15 vjeq kam disa pika te zeza ne fytyr a heken vet me kalimin e kohes ?

 37. gezim says:

  Prsh per stafin e kesaj webfaqeje fantastike e kam nje pytje nese ka mundesi me.mu pergjigj a lejohen keto maska per heqjen e pikave te zeza.per moshen.time 15 vjeqare ose a kane ndonje efejkt negativ
  Shpresoj te me.jepet nje pergjigje nga stafi juaj faleminderit

 38. sara says:

  Jam 26 vjeçe dhe ne moshen e pjekurisme kane dale disa njolla ose pika ngjyre kafe ne anen e majte te fytyres, filloi si nishan i vogel dhe tani eshte eprhapur ne te gjithe faqen, deri tek veshi.
  nuk po gjej menyre si t’i largoj.
  mund te me ndihmoni me nje maske ju lutem!
  Me respekt Sara

  • Bukuri.com says:

   Pershendetje Sara,

   Ajo qe ju pershkruani mund te jete dhe munges vitamine. Por do ju keshillonim te shkoni tek nje dermatolog.

   Faleminderit!

 39. dona says:

  peshendetje kam lekuren e fetyres shum te thaat qfar duhet te perdor ,,????

 40. ana says:

  ju lutem a mund te mem me ndihmonie ndihmoni ne lidhje me floket kam floke kaqurrelepor kohet e fundit me jane prishur shume dhe me jane drejtuar shume me bien shume dhe me jane holluar shume ju lutem me ndihmoni

 41. timi says:

  pershendetje un kam nje problem me krimba ne hund dhe kur i ndrydhi me dalin krimbat dhe me skuqet hunda si mundem me zhduk ket prooblem si duhet me pergadit te bardhin e vezes dhe ku mundem mi ble shiritat

 42. gyl says:

  pershendetje une desha te bej nje pyetje . une ne fytyr kam pika te zeza (benga) apo si i thyani ju. ne skej te fytyres e kam dhe nuk e di si te bej api ta eliminoj nga fytyra ,ku kjo nuk me pelqen aspak
  JU LUTEM TE ME NDIHMONI

 43. blerton says:

  prej ciles mosh lehojen kto maska?

 44. ERSI says:

  UNE KAM PIKA TE ZEZA DHE KAM MARRE NJE PASTRUES SI ACID A DO ME BEJ MIRE PRES PERGJIGJE

 45. vullnet says:

  pershendetje jam 15 vjec dhe nder syte ne lekure duket sikur me ka rahur dikush cdoher eshte ngjyre blu a mundet me kthy pergjigjen??

 46. rinesa says:

  pershendetje kan disa puqra nen lekur ato jan te forta dhe nuk mund ti heq kurrsesi sepse jan nen lekur ju lutem me ndihmoni me ndonje krem apo maska

 47. sara says:

  un jam 13 vjec dhe kam ne fytyr pika te zeza si mund ti heq ato
  JU LUTEM ME NDIHMONI !!!!

 48. Alma says:

  Pershendetje..Kam disaa pika te zezaa ne hunde dhe ne mjekerr…cfar mund te perdor qe tme largohen ..jam 14 vjecee
  pres pergjigje sa me te shpejt flm shum

 49. Genta says:

  Pershendetje,,,,,kam pika te zeza dhe pllufka(njolla te kuqe ) tek hunda dhe ne mjekkerr,,,cfar me rekomandonii te perdor jam 14 vjecare ju lutem sa me shpejt pergjigje juu lutemmm

 50. dona says:

  keto maska prej ciles moshe perdoren

 51. JOANA says:

  KAM SHUME TE IRRITUAR PJESEN MES DY VETULLAVE ME PUCRRA CFAR DUEHT TE PERDOR

 52. marinela says:

  persh.cf kremi duhet qe perdor per tu mbrojtur nga dalja e njollave kfe..qe dalin nga dielli..?flm

 53. fjona says:

  a mund te perdor edhe per pikate zeza por edhe per puqurra

 54. fjona says:

  pres pergjigjie pas 10 min

 55. esmi says:

  pershendetje kam pika te zeza i shtrydhi me dalin si kryma e kam ter fytyren kam perdor gjithqka po spom hiqen dhe fytyra po me behet me vrima per ta perdor masken me sheqer dhe te bardhen e vezessa minuta me majt me qfar uji me pastru dhe a me ly me ndonje krem dhe aguxoj mi shtrydh. nese kini munsi me tregoni meniher.ju falimnderit per kshill.

 56. geta says:

  pershendetje
  a mun te me tregoni sa minuta duhet len kartopeceten ne fetyr dhe sa her ne muaj duhet te perdoret kjo mas dhe maskat tjera.

 57. geta says:

  a mund te ma ktheni pergjigjjen

 58. Magi says:

  Mirmbrema , Desha tju Pyes , Ne Rast Se I
  Perdori këto Maska Regullisht Sipas Nevojes
  A Ka Gjasa
  Qe Me Kalimin E Kohes Te Hiqen Krejtsisht
  Pikat E Zeza ApoJo?

 59. Trringa says:

  Mirdita jam 19 vjec m kane dalur pucrat e zeza a mund te me ndihmoni per ti hequr ato
  ju lutem te me jepni pergjigje per 5 min

 60. xx says:

  cfare eshte scrub ?

 61. ami says:

  Persh jam nje goc 16 vjec desha tju pyes, kjo maska me veze dhe sheqer a funksionon tek fytyrat e thata dhe a ka ane negative ?

 62. Artaa says:

  Pershendetje nga Presheva,jam Arta dhe jam 13 vjec kam pika te zeza ne balle, hunde dhe mjeker desha ta dija nese mund ti perdor edhe une keto maska qe rekomandoni apo vlejne vetem per te rritur,pres pergjigjen tuaj.Ju faleminderit per mirekuptim!

 63. Arjeta says:

  Pershendetje,jam 14 vjec kam pika te zeza ne balle hunde dhe mjeker,nje farmaciste me tha qe te mbaj koken mbi nje ene me uje te vluar dhe me kamomil,pas 20 min ta ferkoj me nje scrub qe me dha ajo dhe me rekomandoi qe ta bej cdo mbremje por nuk vereja ndonje efekt vetem se fytyra ime u levoretua dhe e nderpreva perdorimin.Cfare thoni ka ndonje metode tjeter??Ju lutem pres pergjigjen tuaj!!

 64. maria says:

  un kam pika te qures ne ftyr po edhe ne trup du ty pzs si hiqen kto a munden mu hek me vez te qurve

 65. Xhesika shala says:

  si mund ti hek pikat e kafta ne fytyr?? Ju lutem me tregoni.

 66. arjeta says:

  prsh :) kur isha 2 vjece nga ekspozimi i madh ne diell me dolen njolla kafe te cilat i kam dhe sot ne moshen 16 vjec,kam perdorur shum kremra por pak rezultat kan dhene,ju lutem a mund te me keshilloni se cfare duhet te perdor

 67. Fiolla says:

  Pershendetje une jam fiolla une kan disa pika te zeza te medha ne fetyr
  a mun te me tregoni ndoj emer te kremeve ose ndonje pask qe ti heq
  sepse ato jan shum te zeza

 68. gentiana says:

  pershendeteje jan Genta jam13 vjeqe kam disa pika
  ne hund dhe ne faqe disa a kam te drejt ti
  perdor maskat pres pergjigje

 69. drita says:

  Pershendetje,jam 19 vjeqare lexova me kujdes gjitha keshillat tuaja por askush nuk pati problem si timin, kam fytyre shum te paster por kam 3pika ngjyre kafeje ne pjes te ndryshme te fytyres duken si lytha te vogla ngjyr kafe, desha te di si mund t’i largoj ato jan vetem tri te vogla pra nuk jane njolla kafe ne gjithe fytyren (anglisht quhen liver spot). Ju lutem me tregoni nese duhet te aplikoj keto maska ne fytyre pasi qe kam fytyre shume te paster por me besoni ato pika duken tmerrshem,pres pergjigje nga ju (nese nuk largohen me keto maska ju lutem nje keshille si ti largoj).

  • Bukuri.com says:

   Pershendetje Drita!

   Kete Artikullin per Pikat Kafe e keni lexuar me kujdes?

   • Drita says:

    Pershendetje,

    Faleminderit per pergjigjen, un nuk kam njolla kafe kam vetem 3pika (per te pasur me te qarte po them si Marilyn Monroe qe ka nfaqe), jam duke provuar t’i largoj me perzierjen e sodes te bukes me leng limoni ka 3her qe e bej dhe nuk ka ndryshim, mund te jet kjo efektive nese jo ju lutem me tregoni ndonje menyre tjeter natyrale ose edhe ndonje emer kremi. Shum respekt per ju dhe punen tuaj

 70. aizabela says:

  pershendetje :) mund te aplikohet aloe vera si krem hidratues per fytyra te yndyrshme?

 71. elina bytyqi says:

  do te doja ta dija sa min me lan scrubin ne fytyr….pres pergjigjen shpejt please

 72. Egzona says:

  Pershendetje , me falni a mund te me tregoni cfar te perdor per njolla ngjyre kafe .

  E kam nje njolle nder hunde , kam perdorur kremin e nates dhe te dites por pa efekt

  Faleminderit

 73. albina says:

  persh un quhem albina kam pika te qures dhe pika te zeza si krimba kam puqrra te keqija kur i ndrylli me mbesin shenje pastaj ju lutem me tregoni qfar te bej pres pergjigje nga ju faleminderit

 74. fitore says:

  kam disa pika te zeza a me tregoni a mund ta perdori ket mask jam 12 vjeqare a duhet te perdori vetem ye bardhin e vezes edhe sheqer ju lutem pres pergjigjje

 75. klarisa says:

  a mund te pergatisim nje maske me 2 te verdha vezesh per pikat e zeza ne fytyre jam 13 vjece

 76. lorena says:

  pershendetje ju pergezoj per faqen tuaj . E kam nje pyetje per ju qfar kemi me kishit propozu per fetyren time jam 16 veq dhe po e du ni krem qe esht kunder puqravee

 77. Eljesa says:

  A mund ti bej keto gjera ne ket artikull qe jan dhene dhe a kam te sepse un jam 13 vjeq

 78. Eljesa says:

  Pershendetje perseri un jam Eljesa jam 13 vjeqare dhe un dua te di a mund se a mund ti perdor keto lloj kreme sepse un kam pika te zeza ne (ball,mjeker sidomos edhe ne faqe) dhe un kerkoj ndonje krem qe mund te mi heq a mund te me tregosh

 79. Eljesa says:

  Pershendeteje quhem Eljesa Hoxha jam 13 vjeqe une kam pika te zeza ne fytyr kam ne (ball,faqe dhe ne mjeker) athua a mund ti perdor keto te dhena ne kete artikull qe jane dhene dhe persa jave mund te me hiqen a mund te di. Pres pergjigje pas 10 minutash.

 80. mirela says:

  qfare te perdor per fytytre te yndryshme vetem ne pjeset rreth hundess..me tregoni ju lutem

 81. dulce says:

  pershendetje,jam 18 vjece persa i perket pikave te zeza ne fytyre,mund ta perdor kete maske edhe pasi i kem “ngacmuar” pikat e zeza ? mendoni se mund te me bej efekt kjo maske ?

 82. romilsa says:

  PERSHENDETJE DR
  UNE QUHEM ROMILSA DHE JAM 12 VJEC .UNE KAM QUKA NE FYTYRE DHE NUK DI SI TI HEQ.A KA NDONJE BIME MJEKESORE APO ILAC? JU LUTEM ME KTHENI PERGJIGJE

 83. elina bytyqi says:

  valla hiq nuk besoj ne keto fjal qe pi thooni SE UN i kam provuar te gjitha menyrat per heqjen e pikave edhe pse skam shum veq pak ne hund por,nuk mu kan largu as ato pak..keshtu qe mos vazhdoni me keto fjal pa shpresa ..qdo kush qe beson ne ju gabon…..ju faleminderit per mirekuptim hahahhahahahahahahahahahah…………..GJITH ME OTR.DG..CIAO.F.B

 84. klaudja says:

  Pershendjete jam klaudja kam neveoj per nje mask per te larguar njollat qe me kan ngel nga anket qe kam pasur me pare dhe sa her qe me dalin te tjera ato me ngelwn shenja nese keni mundsi te me ndihmoni me nje maske me efekt te shpejt ju lutem .faleminderit

 85. eli says:

  une jam 13 vjec pse nuk perdoren keto maska per mua cfare efekti negativ japin???

 86. olsi says:

  a mundemi edhe me flet te fletores ose me pallom

 87. albulena says:

  Un kam puqrra te kuqe kam provu shum krem po ska pas effekt .e Dhe me medhin me dhamin ne fytyt

  Kam konsult u mjeken po ne thot Qe nya hormonet Ma heret nuk kam pas po meta shtatzanis Edhe tash mbas shtatzanis po me paraqite n me trego ni qka mindre te boj muj me perdor KET masken ok flm me respekt lina………

 88. kledisa says:

  peshendetje qurem kledisa dhe ne fytyre kam disa pika kafe jo te zeza cfare me keshillon ju?

 89. elvana says:

  a ka ndonje krem per eleminimin e pikave te zeza ne hunde

 90. ana says:

  jam 13 vjec kam pucrra dhe pika te zeza ne fytyr a ben ti perdor keto maska ?????/

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment