08082014Headline:

Maskë me kivi për pastrim fytyre

 

fegurð-og-umönnun_zoom

 

Kivi është një frut me vlera ushqyese për lëkurën dhe me përqindje të madhe vitaminë C. Mund ta përdorni si maskë fytyre për pastrimin e lëkurës.
Prisni një ose dy kiwi në copa të vogla, pasi ti keni pastruar dhe hidhini në mixer që të bluhen mirë. Masën e përgatitur vendoseni në fytyrë dhe e lini që të veprojë për 15 minuta.

Kivi do të largojë qelizat e vdekura dhe do ta pastrojë fytyrën tuaj dhe do ta bëjë të butë dhe të lëmuar. Nëse ndjeni se ju përcëllon pak mos u shqetësoni. Acidi i lëngut të kiwit është duke vepruar për të pastruar fytyrën tuaj.

Pas 15 minutave shplajeni fytyrën tuaj dhe vendosni një krem hidratues sipas dëshirës suaj.

bukuri.comWhat Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Related Articles

12 Responses to "Maskë me kivi për pastrim fytyre"

 1. ana says:

  a mund te perdoret per lekure me akne?

 2. ardita says:

  A mund te perdoret per lekure te that ,sa her ne jave apo edhe perdite…..Faleminderit

 3. anto says:

  jam 14 dhe dua te mi heqe aknet a ben mire

 4. bulena selmani says:

  e per njolla cafe ne fytyr a ndikon civi naj sen

 5. klarisa says:

  shume e bukur por doja te te pyesja a perdoret edhe kur ke quka apo jo n.q.s jo cfare perdoret per te hequr quka? ju lutem pergjigjuni kesaj pyetje. faleeeeeeminderit

 6. klarisa says:

  po per moshen 12 13 a perdoret kjo

 7. donika dona says:

  prsh jam nje vajz 13 vjeqe kam puqrra por dhe me dhamin puqrrat prej puqrrave kam dhimbje te kokes?

 8. enis berisha says:

  prsh jam nje djal 13 vjeqe kam puqrra por dhe me dhamin puqrrat prej puqrrave kam dhimbje te kokes?

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment