44967.jpg
Estetike

Maskë ushqyese për flokë të ashpër

comments 155

maskë-flokësh

Nëse flokët tuaj janë të ashpër dhe të thatë, beni këtë maskë një herë në javë dhe lëreni të veprojë për 30 minuta,

duke i mbështjellë flokët me një peshqir të ngrohtë.

Më pas lajini flokët dhe shplajini me ujë të vakët.

Për këtë maskë nevojiten:

1/2 Avokado i bërë mirë dhe i qeruar

2 lugë gjelle birrë

Pak vaj dafine (nëse nuk keni zëvendësojeni me vaj ulliri)

1 lugë gjelle vaj ulliri

Përgatitja:

Pasi e keni prerë avokadon i hidhni bashke me produktet e tjera dhe i grini mirë derisa të bëhet në formë kremi dhe maska është gati.

 

 

©Bukuri.com

155 Comments

 1. eni says on 24/08/2010

  ju lutem mund te me thoni se cfare shampoje dhe kremi  mund te me rekomandoni..kam floke sh te that dhe te trashe…kam provuar shampo e kremra nga me te ndryshmet dhe  ska permiresim.have a nice day 🙂

  • Bukuria says on 20/09/2010

   Eni, per floke te thate dhe te trashe vaji i ullirit eshte shume i mire. Nese nuk gjen shampo apo krem me permbajtje vaj ulliri mund te besh maske vete per floket e tu.
   Mund ti lyesh me vaj ulliri dhe ti lesh gjithe naten dhe ti lash te nesermen. Do ti ushqeje floket e tu. Mund ta besh nje here ne jave.
   Ndoshta mund te duket pak e veshtire per ta mbajtur flokun me vaj gjithe naten por ka shume perfundime pozitive kjo maske dhe nese eshte e pamundur mund ta mash dhe vetem per disa ore.
   Mund ta mbeshtjellesh koken me qeske dhe pecete qe te mos besh pis jastekun.

   Gjithashtu mund te perziesh vaj ulliri me disa pika vaj rozmarine: 50 ml vaj ulliri dhe 25 pika vaj rozmarine duke e lyer flokun dhe mbaje per 1-2 ore dhe pastaj laje koken.

   Ki kujdes me tharesen e flokeve, ajri i nxehte i demton me teper dhe mos e tepro me lyerjen e flokeve, nese eshte e mundur mos i lyej per nje fare kohe.

   Gjithe te mirat.

   • burim says on 08/09/2014

    Un ily floket me bllanzh dhe hidrogjen.me pelqen te jem bjonde.ilyej nje her ne muaj.athu uben dem shom hidrogjeni dhe bllanzhi .nuk me pikojn floket vecse sme riten dhe jan pak te ashper patjeter ti mbaj me ballsam se perndrishe nuk muj me i kreh.metrego aiben dem flokut bllanzhi dhe hidtogjeni 40 vollum

  • Anna says on 21/12/2012

   Ciao…doja te dija cfare maske mund te perdor per floket e mi….i kam te gjata dhe qimja e flokut esht shm e hodh dhe ju ka humb shkelqimi i flokeve dhe jan te thata …cfare maske flokesh me keshilloni?

 2. arta says on 14/09/2010

  pershendetje ju pergezj per ket web kaq te qelluar po kisha dasht tju pyes rreth flokeve diqka si do i kisha kthy floket e mepaershem i kam pasur kaqurrelee tani i kam prishur duke i drejtuar dhe me jan demtuar shum dhe si do i kisha rikthyr prap floket e mija kaqurrelaa. , pres pergjigjejn sa me par

  • Bukuria says on 19/09/2010

   Pershendetje Arta.
   Nese ti ndalon se drejtuari floket dhe duke prere majat e flokeve me shpesh qe te largohen majat e demtuara,
   floku do te forcohet dhe duke perdorur dhe maska besoj se floket e tu do te marrin perseri formen e meparshme.

 3. [email protected] says on 19/10/2010

  kam floke shum te yndyrshme ju lutem me rekomandoni ndonje mask se sa per shampo nuk ka ndonje te pershtatshme  .Ju lutem me ndihmoni

 4. anxhela says on 29/10/2010

  ju lutem me sugjeroni dicka per floket kam flok shum te demtuar dhe te that me jan prishur nga bojerat e teperta qe kam perdorur per flokun i kam pasur kacurrela se tani me jan prishur shum dhe me bien jasht mase shum me bien me gjith rrenje ju lutem me ktheni  nje pergjigje ju faliminderit anxhela

 5. shera says on 06/12/2010

  mirdita ju lutem me tregoni se qka te bej me floket e mia se i kam te djegura shum edhe po i pres majat e flokve amo hiq spom hiqen te djegurat a ka ndonje zgjidhje per mua ju lutem me tregoni me shpejt nese asht e mundur ju pershendet shera nga thr

  • Bukuria says on 17/01/2011

   Sherra.

   Maskat e ndryshme ndihmojne shume per floket e djegur dhe te ashper nga bojerat e ndryshme apo nga tharesja.
   Do te rekomandoja vajin e ullirit. Mund ti lyesh floket me vaj ulliri dhe ti mbeshtjellesh me nje peshqir apo dicka tjeter dhe ti lesh gjithe naten.
   Te nesermen i lane floket. Eshte nje ushqyes shume i mire per floket e djegur dhe te thate. Beje nje here ne jave.

   Gjithashtu per rritjen e flokeve jane shume te mira arrat. Mund te hash cdo dite nga 5-6 arra ose nje dite po dhe nje dite jo.
   Beje per disa muaj dhe do shohesh ndryshim ne rritjen e flokeve.

 6. tina says on 06/12/2010

  ju lutem me ndimoni i kam floekt shum te djegura edhe per me evitu ket problem un vetem po iprej majat e flokve por hiq spo funksionon as nuk pom rriten me ndimoni

  • Bukuria says on 17/01/2011

   Pershendetje Tina.

   Maskat e ndryshme ndihmojne shume per floket e djegur dhe te ashper nga bojerat e ndryshme apo nga tharesja.
   Do te rekomandoja vajin e ullirit. Mund ti lyesh floket me vaj ulliri dhe ti mbeshtjellesh me nje peshqir apo dicka tjeter dhe ti lesh gjithe naten.
   Te nesermen i lane floket. Eshte nje ushqyes shume i mire per floket e djegur dhe te thate. Beje nje here ne jave.

   Gjithashtu per rritjen e flokeve jane shume te mira arrat. Mund te hash cdo dite nga 5-6 arra ose nje dite po dhe nje dite jo.
   Beje per disa muaj dhe do shohesh ndryshim ne rritjen e flokeve.

 7. tina says on 23/02/2011

  flm shummmmmmm per mesazhin e juaj un vaj ullirin po e perdor amo pe shoh me duke t qe po mi bon floket me te shpeshta ndersa te djegurat spo me hiqen fareeee vaj ullirin e perdor nje dit po nje dit jo e arrat nuk i kam perdor hala flm per mirkuptim

 8. brunilda says on 27/02/2011

  kam flok shum pak jam bionde kur kam raste i lyej floket nuk me rriten sdi qa te bej ju lutem me thoni ju tani po perdor nje shampo per flok te holl flm per mirkuptimin…

 9. ENXHI says on 04/03/2011

  pershendetje jam enxhi kam floke  kacurrele e te yndyrshem te lutem a ka nje shampo ose maske per floke te yndyrshem edhe dicka kam vene re se floket po me djetohen pak ne rrenje e nuk i kam kacurrelat qe kam pasur jam ne kerkim te shampo per floke kacurrela e me volum ju lutem a mund te me ndimoni? pres nje pergjigje Enxhi

  • Bukuria says on 15/03/2011

   Pershendetje Enxhi. Une nuk e di ku jeton dhe cfare qarkullon ne tregun ku banon, por te gjitha shampot shkruajne nese jane per volum dhe floke kacurrela. Provo njehere ELVIVE te LOREAL per kacurrela dhe volum.

 10. Anelia says on 25/03/2011

  Pershendetje… Une para 1 muaji i kam prere floket por tani ka filluar te mos me pelqej me ky model.A ka mundesi te
  me tregoni ndonje trajtim popullor qe te me rriten floket sa me shpejte.Ju flm!

 11. learta says on 25/06/2011

  ju lutem me ndihmoni , kam shum flokt e shkurta dhe nuk me rriten shpjet, dhe i kam te holla, te indyrshem, si tja beje qe floku im te rritet me shpejt.

 12. Lena says on 05/07/2011

  Pershendetje.
  Kam floke te trasha dhe me jane demtuar nga tharja me feme ato kane humbur shkelqimin e tyre si dhe jane bere shum te egra . Pasi qe i kam te trasha ato pas larjes me hapen shume dhe behen shume te leshavura .Mund te me jepni nje keshille rreth kesaj.

  • Bukuria says on 20/09/2011

   Shampo qe po perdorni ka shume te bej, sidomos dhe ushqimi juaj, stresi dhe ekspozimi ndaj djellit! Merri nje shampo per tipin e flokut tuaj dhe kujdesuni per faktoret e tjer qe kam renditur.

  • Bukuria says on 20/09/2011

   Dhe pse rritja ka te bej ne genin e njeriut, do te keshilloja te perdornit shampo per kete problem dhe mbi te gjitha te te keni nje diet te ekuilibruar me vitamina dhe minerale, sidomos te konsumoni vaj ulliri.

 13. Gaja says on 27/08/2011

  pershendetje jam gaja jam 15 vjece dhe problemi im se kam floke te trashe dhe shume te ashper sidhe nuk i kam me nje forme te rregullt sidhe me elektrizohem shume . cfare me keshilloni qe te kem floke te nje forme te drejte sidhe per problemete mesiperme . ju pershendes

  • Bukuria says on 20/09/2011

   Me cfare e lani flokun tuaj? Modeli dhe tipin e shampos…

   Ju mund te aplikoni kete mask 2-3 here ne muaj si dhe te perdorni nje shampo dhe balsam per tipin e flokut tuaj!

 14. XHESI says on 28/08/2011

  pershendetje
  jam 14 vjece dhe kam floke shume te ashper . si mund te me keshillono ju qe te mos kem floke te ashper dhe te mund ti bej te drejta nje nje menyre me natyrale sepse i kam me onde .ju pershendes

 15. XHESI says on 28/08/2011

  .pershendetje
  jam 14 vjece dhe kam floke shume te ashper . si mund te me keshillono ju qe te mos kem floke te ashper dhe te mund ti bej te drejta nje nje menyre me natyrale sepse i kam me onde .ju pershendes

 16. Malvina says on 23/09/2011

  Pershendetje,nuk kam floke shume,i kam ne forma e duken si kure kam shume,e para te balli i kam shume te rralle duket lekura,nuk i kam mbajture te lidhur fort,a ka te bejne shampot e ndryshme?Bojrat i perdor shume rralle.A mund keshillosh cfare shampo te perdore.Faleminderit..

 17. klea says on 24/09/2011

  une kam floke kaqurrele dhe ndonjehere me behen pak por shume pak me yndyre i kam me volum kur i laj por me jane prishur pak ndohsta se i kreh dhe i kam krehur shume me perpara edhe tani dhe i kam gershet a ndikoon kjo gje dhe a mund te me thoni si mund ti rikthej ne formen qe kam pasur sepse i kam pasur shume kaqurrele dhe tani jane prishur
  shume faleminderit

  • Faleminderit Klea per komentin, dhe ju lutem ta dergoni vetem 1 her!

   Persa i preket flokeve, keshillat qe kemi dhene ne komentet siper vlejn dhe per ju! Ne flok ndikojn shume faktor, ekspozimi ndaj djellit, stresi dhe ushqimi! Ju mund te merrni nje shampo per floke kaçurrel si dhe te perdorni balsam pas larjes dhe te aplikoni ndonje mask rigjeneruese per flokun.

   • Leonita says on 26/10/2013

    Pershendetje kam flok te ralla dhe shum te dobta qimia e flokit tim esht shum e holl kam flok te elktrizune llaki mi grin cop-cop ju lutem me tregoni edhe ngjyra granier dhe palete mi copton ju lutem me ndihmoni te di se cili shampo me pershtatet per flok ju faleminderit

 18. ardiana says on 06/10/2011

  pershendetje,me pelqen kjo teme,kame pasur floket kaqurela dhe me shume volum,pastaj fillova ti drejtoj gjate gjithe kohes dhe tash nuk jane as me kaqurela as te drejta dhe te thata,dhe pas lindjes se goces me kane rene shume,deshiroj prap ti kem floket kaqurela,mund te me ndihmoni ju lutem?

  • Bukuri says on 10/10/2011

   Ne faqen tone ka shume maska te ndryshme per floket qe mund tju ndihmojne. Pervec kesaj lindja e nje femije luan rol ne organizmin e nje gruaje dhe shume grave u ka ndodhur nje gje e tille. Ndoshta duhet ti drejtosh me rralle dhe te kujdesesh per ushqimin. Arrat ndihmojne shume per rritjen dhe forcimin e flokut.

 19. fjolla says on 12/10/2011

  Pershendetje, me pelqen shum kjo web faqe tema shum e qelluar,a mund te me kshilloni,jam 18 vjecare i kam floket shum te demtuara sepse vazhdimisht i hekuros pra i drejtoj,floket kan ngjyr te kaft te mbyllt por shum shpejt me behen te yndyrshme,i laj qdo te dyten dit por me perhapen shum,shum shpesh i prej,perdori balsam,po spo ka efekt spo rriten floket.
  A mund te me preferoni diqka qe te kem flok te shendosha dhe te me rriten sa me shpejt,pres pergjigje,ju faleminderit……!!

  • Pershendetje Fjolla!

   Problemin e rritjes se shpejt e kemi shpjeguar disa here ne komentet siper! Per floket e demtuara mundohuni te rralloni pak drejtimin dhe perdorni kete mask qe kemi cituar ne artikull!

 20. aurora says on 04/11/2011

  me falni por une i kafshoj cdohere thonjet dhe nuk me riten se i kafshoj pra a dini ndonje kreme per mos mi kafshu thonjet edhe me ti riten sa me shpejt sa para kushton ku blehet dhe si e ka emrin

 21. Albora says on 17/12/2011

  pershendetje…
  une kam problem me floket.me lidhen shume sa do qe perdor po thuajse qe gjitha llojet e shamponave e maskave te ndryshme por prap ne anen e djatht te kokesh me lidhen floket shume.

 22. aurela says on 03/01/2012

  pershendetje kam pasur flok shum te mira por duke i drejtur me jan prishur si mund ti kthej ne gjndjen e meprashme sepse sme rriin as kaqurrela e as dret po me hapen shum ,pres pergjigjie faliminderit

 23. rrezja says on 15/01/2012

  prsh, jom rrezja desha qe tju boj 1 pytje jam duke e perdorur vaj ullirin gati qe 1 muaj dhe embaj 1nat po 1 nat jo dhe i mbshtjelli me pishqir tej te nesmen un qe 2 vjet nuk kam ngjitur kan ikam pasur shum flokt e dredha po tash mekan humbur drredhat dhe me osht dopsuar shum floku.per gjdo dit me bijen shum,akam ndoj zgjithje qet me trashet floku edhe tme rritet me shpejt ju lutem me ndimoni se teboj zgjidhje.

  • Eshte shume gabim perdorimi i zgjatur i maskave. Vaj ullirit ka veti kuruese, por kujdes sepse bllokon poret e lekures.

   Ndaloni menjeher ate trajtim dhe kujdesuni per dieten. Duhet te hani ushqime me vitamina.

 24. ola says on 17/01/2012

  Prsh,problemi im eshte se i kam floket e demtuar ndoshta nga dekolorimi i shpeshte para 2 vjetesh.do doja ti kisha perseri floket me fije se me shkojne shume mirpo nuk mund te vendos serish blic per te hapur ngjyren,gjate nje viti i kam lyer floket vetem nje ngjyre te erret per te mos u kuptuar demtimi,perdor shpesh vajin e ullirit se e kam flokun e thate.cfare me keshilloni?

  • Bukuri says on 27/01/2012

   Manjola, nga keto qe po thua kuptoj qe menyra e vetme eshte te besh durim duke i prere vazhdimisht majat ne menyre qe te largohet floku i demtuar. Here tjeter perpiqu te mos kalosh nga nje ngjyre ne me ngjyre tjeter ekstreme p.sh nga te zeza ne bjonde apo ne te kuqe, sepse kimikantet e bojave e shkaterrojne floket. Nese do te besh ndonje ndryshim beje gradualisht qe te mos vuash keto pasoja. Perdorimi jo i sakte i bojerave mund te shkaktoje tek floket pasoja te pashmangshme. Arrat ndihmojne shume per floket dhe ndonje vitamine.

 25. shkendija says on 20/01/2012

  Pershendetje un jam 35 vjeqare me par mu rritshin flokt mir i kam pas shum te mira po tash as nuk perdori diqka te rrymes por i kam ngjyros 4 deri 5 her ne vit jo ma shum dhe me bin me kputen i laj me loreal un jetoj ne suedi por asesi nuk di qtju bej ju lutemi aka ndonje zgjedhje perveq vajit te ullirit diqka edhe me shum qe ju ben efekt falemderit pres pergjigjen nga ju?

  • Bukuri says on 26/01/2012

   Pervec maskave duhet te kujdesesh per ushqimin, i cili, duhet te permbaje shume fruta qe kane vitamina, peshku dhe arrat jane shume te mira per floket.
   Gjithashtu duhet ti presesh here pas here majat dhe kujdes me tharesen e flokeve, nxehtesia e dobeson flokun, e than dhe keputet lehte.

 26. shkenda says on 25/01/2012

  pershendetje kam problem qe sa koh me flok kom perdor qfar do lloj per floket por asgje nuk mju ndikon kam flokun e that nuk mrriten i ngjyrosi po jo shpesh si tja bej ju lutem pres pergjegjen nga ju falemderit

  • Bukuri says on 26/01/2012

   Per floke te thate duhet te perdoresh shampon perkatese. Por nese nuk ke pasur rezultate, mund te perdoresh maska ushqyese. Gjithashtu vaji i ullirit eshte shume ushqyes dhe ndihmon per floket e thate. Ne faqen tone mund te gjeni maska dhe keshilla te ndryshme per perdorimin e tyre.

 27. beluchi says on 28/01/2012

  pershendetje.kjo eshte nje nder faqet me te bukura lumt
  sa ju perket flokeve mua nuk me riten dhe floket me jan bere kaqurela me pare i kam patur te drejta vetem pak ne fund kaqurela dhe kan humbur shkelqimin behen shpejt me yndyr????cfar te bej ju lutem me tregoni nqoftese ka mundesi ju falemnderit

 28. xhejdi says on 22/02/2012

  ju lutem me thono ndonje mask per floket e mia… i kam te shkurtra te zeza po shumm te demtuara nga bojrat e perdorura ..dhe floku im esht shummm i ashper dhe i djegur …ju lutem nje pgj sa me pare ju lutem

  • Perdorni nje shambo kunder zbokthit. Mund te gjeni ne farmaci dy lloje, per zbokth te madh dhe ai i holli. Duhet me pare ta percaktoj nje specialist. Do te keshilloja Bioderma – nodè Ds si shampo.

 29. tina says on 19/05/2012

  pershendetje jam 55 vjeqe kam flok te shkurter e jan tum ra shum shum ndonje shampon apo keshill qka me ba po mos mem ra ma shum pgj sa me te shpejt

 30. donna says on 19/05/2012

  pershendetje un kam pasur floke kafe te mbyllura mirpo qe 1 vit e gjysme kam bere bjonde kam pasur floke shum te mire te trash tasht i kam shum te dobeta me jan rralluar dhe me jan shkurtuar me tregoni cfare te perdor nuk e teproj shum me lyerjen e flokeve por me shkurtohen cdo dite e me teper me tregoni qka te bej .. ju faleminderit jam mirenjohese nese ktheni pergjigjen e pyetjes time …

 31. Arjeta says on 20/05/2012

  Pershendetje une jam Arjeta dhe mundeni te shfaqeni ketu flokë per vajza 8 ose 9 vjeqare sepse une i kam vetem 9 vjet dhe me pelqejne shum floket bisteka ose te kapura çfarëdo qe jane ju lutem foto ose video ne kete faqe te mrekullueshme ju lutemm sepse kam shumë nevoje per disa floke te bukura te kapura ose bisteke ose çfarëdo qe jane ju lutem sa me shpejtë..

 32. gona says on 04/06/2012

  jam 28 vjecare ,ikam floket te yndyrshme dhe po me bien floket shum qe dy vjet shum mukan dobsue,ju lutem me jepni nje pergjigje?ju falemerit.me tregoni se cka te perdori
  per trashjen eflokve?

 33. klementina says on 06/06/2012

  pershendetje…. un kam flok shume te dobet,te holle dhe shpesh me bien shum. madje kam nje lloj zbokthi qe me kapet per flok dhe kam perdorur shume shampo per te por nuk me hiqet dot.. nuk i kam lyer asnjeher dhe kam perdorur shume shampo per ta po nuk ka dhene rezultat.. ju lutem me ndihmoni e me tregoni cfare te bej, gjithashtu dhe cfare shaampoje te perdor.. shume faleminderit

  • Pershendetje!
   Zbokthi ka te bej shume me stresin dhe menyren e te ushqyerit. Pra duhet ti shikoni keto dy gjera.
   Per shampo do te keshilloja Restivoil Complex anti-zbokth, çmimi jo me shume se 15 Euro. Duhet te beni masazh flokut per rreth 2 minuta.

 34. Patito says on 07/06/2012

  Kam degjuar se nese perdorvajulliri atehere te bin floket dhe te behen morrat a ka ndonje gje tjeter per te perdorur per ti ber floket e ashper dhe te trash ne te bute dhe kacurel

 35. xhejdi says on 19/06/2012

  ju lutem nje pergjigje …floku im esht i shkurter bjond dhe shummmm i demtuar nga dekolorusi ju lutem me thoni cfar mund te perdor per te rrituar flokun dhe per ti hequr te djeguarat e mara nga dekolorusi ju lutem pergjigje te sakt se ne gusht martohem dhe sdo cte bejm me floket …flm

  • Pershendetje Xhejdi,

   Ne radhe te pare mos perdor me dekolorues! Ju ftojme te beni shpesh here maska te shendetshme per flokun si dhe te rregulloni dieten. Lexoni keshillat qe kemi rekomanduar lexueseve te tjere se çfare duhet te hani dhe çfare jo!

   Faleminderit

 36. Lule says on 29/06/2012

  Pershendetje ju shoh sa jeni te sjellshem dhe ju Duaa…… Po ju lutem me tregoni kam floket kaqurele po nuk ikam te gjataaa dhe pak kam te demtuara dhe nuk me rriten fareee ju lutem me tregoniiiiii …….. nga un Luljaa
  aa……..

 37. anika says on 11/07/2012

  a ka munis mem tregu si mund ti kemfloket kcurrela ashtu i kom pas po tahs i kom shum te egra edhe shum tekqija me nuk behen kacurrela mund tme tregosh tlutemkom shum nevoj edhe nuk po me rriten hiq ka mehsum se 3 muaj qei kompre dhe srriten hiq

 38. elvana says on 11/07/2012

  pershendetjee a mund te me tregoni se si mund te kem flok kacurrela edhe me shkelqim juluutem nese ka mundesi te me tregoni se qa duhet te perdorum per rritjen e flokve te djegur sa me shpejt kom shum nevoj

 39. tina says on 12/07/2012

  pershendetje jam 14 vjeqe kam flok shum te djegura po i prej majet shpesh po spo ban pun me tregoni qfar te bej per flok shum te djegura pres pergjigje

 40. florentina says on 14/07/2012

  ka 1 muaj e me teper qe po me bien floket deri tani kam pasur flok te gjat dhe te shendetshme kurse tani bien vazhdimisht jam ne deti qe 1 muaj por floket nuk i lagi asnjeher me uj te detit shum rrall i perdori edhe shkumat geli dhe nuk mund te them se keto jan shkas i asaj renje qfar te perdori ta parandaloj kete renjee ju lutem me ndihmonii

 41. Lule says on 29/07/2012

  Flm shum -po pak ikam edhe te djegura cdo her me moti kam preh amo sme rriten faree hahahah jo be se nuk kam stres une ahahahahahah flm shum .

 42. ulpiana says on 26/08/2012

  Pershendetje jam Ulpiana une jam 10 vjec i kam floket e yndyrshme dhe nuk me rriten fare nuk i kam pasur asnjehere te gjata i kam prere nuk me jane rritur i kam bere me vaj ulliri nuk ka funksionuar cdo here qe i laj me behen sikur nuk i kam lare Ju lutem a mund te me rekomandoni ndonje gje!

  • Lirent.P says on 30/08/2012

   Pershendetje Ulpiana,

   Per moshen qe keni, NUK duhet te perdorni asgje per floket tuaj. Nese floket nuk ju rriten, duhet te hani te gjithe pjaten qe ju çojne ne tavoline!

 43. kicja says on 01/09/2012

  jam 14 vjeqe kam flok te djegur i prej po e djegura spo hiqet ndonje keshill per djegie te flokve qe te hiqet e djegura qao pgj sa me te shpejt qao

 44. kicja says on 02/09/2012

  pershendetje dashta me ba 1 pyetje per mi rrit flokt me e pershtatshme eshte ti mbajm te kapur apo ti leme nshut pres pergjigje faliminderit

 45. florida says on 20/09/2012

  nje pyetje floku im eshte demtuar nga perdorimi i tepert i pjastres me thoni cfare te perdor qe te me rregullohet sado pak pres pergjigje…….

 46. bora says on 01/12/2012

  pershendetje nga bora kam nje hall dhe kisha dasht shum qe t me ndihmoni flokt emija kan qen ne fillim dredha dhe pastaj mu kan prish dredhat tash mu kan bo sit lakume me yndyr mu kan shfrenu krejt flokt ju ka humb volumi thjesht mu kan ber shum palidhje ju lutum me ndihmoni qfar shamponi t perdori per ti rikthy flokt emija dredha sepse kur po i laj flokt mbehen dredha po masanej melshohen flokt dhe m paliten si t jen te palara me ndihmoni ju lutem oki
  e pres pergjigjjen tuaj me pa durim tung jeni shum te mir

 47. linda maksutaj says on 22/02/2013

  keto maska i ndihmojn shum kush ka nevoj per to dhe jan shum te shendetshme per flok dhe per fyty sepse edhe une e kam perdorur keto maska per fytyr dhe per flok te djegura ose per flok te ashpera ju garantoj per kete

 48. ina says on 12/03/2013

  Pershendetje jam 15 vjecc dhe kam pasur flok kacurrela normal nuk i beja me difizor as me llak thjesht i lija ashtu sic i kisha vet por fillova ca koh ta laja flokun dit per dit dhe floku filloj duke mu holluar dhe kacurrelat mu prishen si kam m si perpara ju lutemmm me ndihmoni cfar duhet te bej qe tme rikthehen prp floket me volum kacurrela sic i kisha :/

 49. drita says on 29/03/2013

  prsh jom 19 vjeqare i kom flokt shum te gjata te drejta i ko po po me bin shum qfar me rukamandon me perdor mos meme ra flokt flm shum tung
  \

 50. rina says on 30/03/2013

  pershendetje! ateher une kam pasur flok kaqurrela edhe shum por fijet i kam shume te holla, kam pasur ngjyr te zeze pastaj te bardhe, pastaj te kuqe … tani floket e mija kan mbetur shum pak jane teper te yndyrshem ne rrenje por ne pjesen e poshtme shume te thata te djegura, me jane keputur shumica. kam perdorur maska popullore, maska te tjera por pa rezultat. vaji ullirit nuk ndikon as veza as majonezaas asgje. cka me rekomandoni ju? faleminderit

 51. majlinda says on 15/06/2013

  jom 17 vjeqare.Ma heret i kom pas flokt ma trasha po prej mujit shtator kan fillu mem ra edhe pse skom perdor tharse amo mjete tjera qe ndikojn negativish nflok,a kisha mujt me perdor vajin e ullirit apo keni ndonje kshill tjeter.Faleminderit

 52. Teja says on 20/06/2013

  per ket mask ushqyese flokesh kam nje pyetje ,a duhen te jen floket e thara apo te lagura…..Une kam floke te gjata dhe me jane pak te thara shpresoj se kjo mask do te me ndihmoj.Me tregoni cili eshte vaj dafine ju falemnderit

 53. leo says on 02/09/2013

  pershendetje doja te pyesja per floket e mi i kam shum te demtuar me bien shum dhe me jan rralluar shum ne rrenje ju lutem me tregoni se qfar te perdor per kte problem qe kam me flokun faleminderit per mirkuptimin ju lutem me ktheni nje pergjigje sa me shpejt

 54. Arbenitta says on 13/09/2013

  Ju lutem me ndimoni kam flok kaqurrela dhe te thata .pasi qe te pastrohem floket me hapen shum dhe jan shum te leshura ju lutem me tregoni se qfar te perdor qe te kemm kaqurrele te bukura ju faleminderit

 55. gerta says on 05/10/2013

  Pershendetje a mund te me tregoni si te rriten floket e mija se me rriten shum ngadal i kam kaqurrela pres pergjigjen tuaj me rrespekt gerta

 56. loenaa says on 15/11/2013

  Pershendetje..Floket i kam jo shum te gjata po une kam deshir me i pas te gjata . e majet e flokeve i kam si te mitilavta qka me kishit kshillu q te perdori per floket e mia , i kam edhe pak te thara.

 57. Bashkim says on 20/11/2013

  Pershendetje, si duhet te veproj cfar duhet te bej per mos rrenjen e flokeve dhe cfar shampo duhet me perdor per floke te buta?

 58. lola says on 24/01/2014

  pershendetje,kam nje pytje per tju ber dhe pres nje pergjigjje, kam flokt as te drejta as te dredhta mirpo kam deshir qe ato te me rriten mirpo nuk rriten fare pak ka nje vit qe nuk i kam prer por nuk me rriten qfar duhet te bej te me rriten pak me shpej flokt

 59. lona says on 08/03/2014

  prsh a me keshilloni ndonje gje per flok te that i kam pasur te gjat te trash mu kan dobsuar dhe s me rriten me e pres komentin ju lutem

 60. meri says on 29/03/2014

  ckm … kam shum floke dhe te gjate me dalin zbokth dhe jam ne nje moshe shum te re … ju lutem me ndiimoni si mund ti rralloj floket po zbokthin si ta heq pasi kam perdor shum lloje shamposh por asnje nk me kan bere efekt

 61. dorant says on 24/05/2014

  Mirdita jam djal, kam flok t thata, t trasha po t’egra dua ti rris floket goxha te gjata por floket mu dredhen 3 – 4 cm te majat si ti zbus foket dhe tmu drejtohen krejtsisht .

 62. Meri says on 06/07/2014

  Pershendetje!
  a mund te me rekomandoni se si munnd te fitoj vlera ushqyese per flokun tim nepermjet ushqimit qe konsumoj. kam flok te ashper dhe me bien shume.

 63. Ertina says on 10/03/2015

  A mund te me ndihmoni Floket e mia me behen me Yndyr nuk edi qka po ndodh une i laj floket pas 3 diteve me behen me yndyr e pa mundeshme Me Ndihmoniii juu luteeem

 64. Lona says on 21/07/2015

  pershendetje desha te flas pak me Dr.un kam flok te shkurta dhe ahum te dobeta nuk me rriten fare as nuk me trashen fare ju lutem nese keni ndonje keshille keshillo se qfar te ju bej flokeve ju faleminderit per mirekuptim