08082014Headline:

Si të bëjmë një model thonjsh me lule – me foto

Më poshtë keni të ilustruara me foto sesi mund të bëni një model thonjsh hap pas hapi dhe lule 3D. Thonjtë e mëposhtëm janë thonj artificial me tip, të punuar me akrilik  (acrilic nails) dhe gel.

1. Hapi i parë

Pasi keni ngjitur tip dhe keni limuar lidhjen e tip me thoin tuaj që të mos duket dhe të jetë bërë një me thoin tuaj, punojeni me akrilik dhe limojeni në formën që duhet.

modele_thonjsh

2. Hapi i dytë

Bëjmë një model french të pjerrët me acrilic gliter ngjyrë rozë ose një ngjyrë tjetër në trashësinë që duam.

 

model_thonjsh

3. Hapi i tretë

I kalojmë shkëlqyesin sipër.

model_thonjsh

4. Hapi i katërt

Marrim furçën e akrilikut dhe e fusim në lëngun e akrilikut.

 

model_thonjësh

5. Hapi i pestë

Vendosim akrilikun që kemi marrë me furçën mbi thua dhe bëjmë gjethet.

 

acrylik

nail_art

6. Hapi i gjashtë

Duke punuar me furçë krijojme gjethet dhe lulen sipas formës që ne duam.

 

nail_flower

 

7. Hapi i shtatë

Mund ta zbukurojmë lulen duke i vënë disa gurë shkëlqyes.

nails

8. Hapi i tetë

Mund ta zbukurojmë akoma më shumë me ide të ndryshme si më poshtë.

 

nail_art

Në të njëjtën mënyrë mund të bëni edhe modelin e thonjve më poshtë.

thonj

Në foton më poshtë mund të shihni dhe ide të tjera si ti lyeni thonjët tuaj duke përdorur thjesht një manikyr.

model_thonjësh

©bukuri.com

 What Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Related Articles

8 Responses to "Si të bëjmë një model thonjsh me lule – me foto"

 1. ESMA says:

  VERY BUT VERY BEAUTIFUL THANK YOU

 2. donika says:

  ju lutem me ndihmoni ku mundem te gjej akrilik dhe gel per thonje mundem te gjej ne sallon kozmetike me ndihmoni ti zbukuroj edhe un thonjet emi shum bukur

 3. ani says:

  buku shummmmmmm

 4. Bukuri says:

  shum bukur po kjo e fundit e shpifur

 5. saranda says:

  hej shum keq i keni ber veq nje foto me pelqej qe ja kish ber nje lul ne thojn

  • saranda says:

   e cila esht e pembe edhe lulja e bardh me ne xhixh mue qajo me ka pelqyer me se shumti ? <3

 6. amela says:

  shume bukur

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment