fustan_donna_karran
Fashion

5 nga veshjet e mbrëmjeve më të bukura të sezonit të pranverës

comments 83

 Elegante dhe sexy janë fustanet që krijuan për pranverën modelistët. Zgjodhëm për ju fustanet më të bukur për mbrëmje që do t’i gjeni në vitrinat e dyqaneve gjate beharit, por edhe bizhuteritë me të cilat do t’i kombinoni.

Donna Karan

Pika tuaja romantike do të tregojë kjo ngjyrë roz e ndezur e përzier me të kuqe nga firma Donna Karan. Do të keni një përfundim perfekt nëse e kombinoni me sandale ngjyrë argjendi dhe me një çantë modeste.

fustan_donna_karran

 

Alexander McQueen

Zgjedhja me seksi për sezonin e ardhshëm është ky fustan saten i Alexander McQueen. Josimetrik, me prerje të theksuara tregon feminitetin e gruas.  Edhe ky fustan kombinohet me dekoret dhe bizhuteritë e duhura.

Fustan_Alexander_McQueen

 Vera Wang

Vera Wang ësthë e njohur  për krijimet e saj fisnike. Ky fustan e kuqe e errët nuk mund të mos përbëjë një veçanti. Zgjedhje e veçantë për këtë është dekorimi me ngjyrë floriri.

Fustan_Vera_Wang

 

Balenciaga

Një ngjyrë neutrale në një fustan të veçantë. Një siluetë modeste që arrin pak më lart gjunjve. Mund ta kombinoni me dekorime ngjyrë të kuqe dhe ngjyrë shege. 

fustan_balenciaga

 

Burberry

Një fustan egocentrik, që propozon firma Burberry. Vështirë ta kombinoni me dekorime dhe bizhu pasi krahët janë element shumë egocentrik.

fustan_burberry

©bukuri.com

83 Comments

 1. tergita says on 03/01/2012

  te gjitha po me pelqejn por enderroi ti kem te gjitha por me shum me ka pelqyer i kuqi dhe kepucat me pelqejn me pelqejn vathet shum

 2. bleronna says on 24/01/2012

  Keta fustana jan shum te bukur profesional dhe me mallengjyen kur i pash

  Me te vertet jan te bukur.

  I falenderoj ata qe e hapen kete faqe.

  (k)

 3. bleona says on 27/01/2013

  o po te mir ku ku ku jon me i ble se meniher ko me i ble ndesa pronari i ksaj vetfaqje te me tregoj sepse shum shpejt vjen vera e koha e dasmave . Pres pergjigjje