09022014Headline:

Si të bëjmë model thonjsh me lule 3D – Hap pas hapi

Më poshtë keni të ilustruara me foto sesi mund të bëni një model thonjsh hap pas hapi dhe lule 3D. Thonjt e mëposhtëm janë thonj artificial me tip, të punuar me akrilik  (acrilic nails) dhe gel.

1. Hapi i parë

Pasi keni ngjitur tip dhe keni limuar lidhjen e tip me thoin tuaj që të mos duket dhe të jetë bërë një me thoin tuaj, punojeni me akrilik dhe limojeni në formën që duhet.

2. Hapi i dytë

Bëjmë një model french të pjerrët me acrilic gliter ngjyrë të kaltër në trashësinë që duam.

3. Hapi i tretë

Marrim furçën e akrilikut dhe e fusim në lëngun e akrilikut.

4. Hapi i katërt

Pasi e kemi zhytur në lëngun furçën e fusim në vazon me akrilikun e bardhë duke marrë një pjesë në formë topi të vogël të rrumbullakët në madhësinë që duam të bëjmë gjethet.

5. Hapi i pestë

Vendosim akrilikun që kemi marrë me furçën mbi thua.

6. Hapi i gjashtë

Duke punuar me furçë krijojme gjethet në formën që duam.

7. Hapi i shtatë

Pasi i kemi bërë gjethet vendosim pak gliter per t’i zbukuruar dhe një gurë të ndritshëm në mes.

8. Hapi i tetë

Pasi i kemi bërë lulen apo gjysmën e lules (ju mund të bëni lloje të ndryshme lulesh sipas preferencave tuaja) tërheqim disa vija në formë degësh për ta zbukuar akoma.

Dhe në fund ju do të keni një model french të pjerrët me ngjyrë të zbukuruar me lule 3D.

©bukuri.comWhat Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Related Articles

62 Responses to "Si të bëjmë model thonjsh me lule 3D – Hap pas hapi"

 1. Bukuria says:

  Nice

 2. rrezja says:

  Enderroj te kem thonj te bukur sepse i kom shum te dobet(but)dhe nuk mendoj se mund ti kem thonjet e mi ne forme te mire kom provuar me shume barna ti rregulloj por kot nuk kom mundur ti rregulloj.

 3. wina says:

  me pelqejn thonjet e medhenje dhe te paster te rregulluar shum very beautiful

 4. elona says:

  Hej eshte i mrekullueshem bash kisha dasht ni her me i bo thonjet keshtu se vertet jan pa COMMENT a veretet shummm te mir veq ju uroj sukses a bb bayyyyyyyyyyyyyy bayyyyyyyyyyyyyyyyy

 5. aina says:

  shum shum bukur te lumshin duart

 6. gentta says:

  valla super i ke thonjet edhe un i rregulloj mir ama jo si qita shum shum te mir kisha pas qef edhe un mi ba valla tungi suksese

 7. ani says:

  pershendetje me pelqejne shume sesi i punoni thonjte Por do te kisha shume deshire te dija se kush nga perberesit e berjes se thonjve eshte me i mire Akriliku apo xheli dhe kush eshte me ne mode nga keto dy perberesit .Pershendetje jeni shume te mire .Pres pergjigje tek email im

 8. bina says:

  valla shume thonje te mire por une i kam edhe me te mire hehhehehh

 9. vana says:

  eh thonjte e mi jane me te bukur sepse jam vlonjate

 10. vana says:

  te amo r

 11. hana says:

  shum te bukur valla thonjet shum ju lumt atyre qe ju ran nder mend

 12. arbana says:

  sa thonje te bukur jeni mat mirtit si ju ka ra ndermend gjith kjo bukuri per thonj tung

 13. genta says:

  endrroj ti kom thonje te bukur por edhe keta thonj kokan shum te bukur

 14. arta says:

  valla tbukur ama shum t’mdhenj mua nuk me pelqen ti rris ksi lloji neyse ..SHumm Bukur..Ajo qe i ka rrit ..:D:D:D:D:(K)

 15. biori says:

  nuk i bej dot vete sh bukur sh bukur me pellq

 16. ela says:

  shume te bukur shpresoj edhe un  ti bej keshtu

 17. mimi says:

  Booooookooooooor…

 18. arta... says:

  ola shum bukur me pelqejn thonjet sidomos femrave i duhet pastertija daj vetes xix shum edhe kom prirje per thoj shum i baj thojt ju lumshin durt se kush ibon ksi dizajn thojnjeve kam deshir te takoj dizajnjeren e thojnjeve suksese

 19. migena says:

  thonj me lule

 20. alea says:

  Shum bkur me te vertet me lan mbresa te medha sesi sihin ber

 21. alea says:

  katastroff breee vllaaa po kjo sosht e mundur osht thjesht veq montim 

  Ama bukur e kini montuu!!!
  KOMPLIMENTE

 22. vanesa says:

  shum te bukura tani edhe une i kam bere thonjt

 23. ilirjana says:

  mua me pelqenj shum thonjët e bukur amo kta qenkan thonjët qenkan te cilet me pelqejnë mua shum thonj të bukur

 24. herolinda says:

  shhshsh snevojitet

 25. viola says:

  une enderroj te kem thonj si te hapi i fundit

 26. anisa swet says:

  i laik

 27. aurora says:

  une shum i kafshoj thonjet por per mos mi kafshu thonjet cfar masi duhet te blej dhe dua qe ti ris por nuk mundem se i kafshoj shume sa para kushtojne edhe krema per ti mos i kafshu thonjet edhe sa para kushton krema qe ti ris sa me shpejt thonjet dhe ku blehet si quhet ajo kreme

 28. aurora says:

  ma jep pergjigjen

 29. elvira says:

  o shum bukur por une nuk mundem mi pas ashtu tung nga elvira

 30. lejla says:

  pershendetje me pelqejn thonjet shum un shum i dua kur isha 10 11 vjeqare nuk me pelqejshin thonjetmi lye por………….tani me pelqej sepse sho njerz qe i lyne thonjez tash edhe une i pelqej

 31. tergigta says:

  une i pelqei thonjet te gjat dhe me lule enderroj ti kem edhe une te gjat
  por jo shum te gjat sme pelqejn

 32. gona says:

  une edhe pse i kom shum te mir po kisha pas deshir me i pas nipar kesij

 33. Fabbiola says:

  Kam Thonje shume te bute, me thyhen shpesh…. Dini ndonje maske?

  • Bukuri.com says:

   Pershendetje Fabiola,

   Per thonje te dobet ju duhet te merrni sa me shume Vitamine E! Zgjidhni ushqime qe jane te pasur me vitamine E si pershembull, vaji ullirit, avogado, kiwi, mango etj! Perndryshe drejtohuni ne farmaci dhe merrni Vitamine E!

 34. tergita says:

  e ku i mer vitaminat

 35. rona says:

  shume bukur, por mund te perdoren vetem neper festa , se ne jetem e perditshme nuk mund te mbahen se thyen

 36. tara says:

  niceeeee op shum te mir

 37. erisa says:

  i kam me te bukur 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 here

 38. samanta says:

  shume te bukur

 39. dori says:

  very nice

 40. suwit says:

  eh mi goc mir e ke ti po ku ti gjejme gjith ato gjera mi se i bie te leme leket me thonjte por gjithsesi bukur nice fare

 41. aurela says:

  shum shum te bukur veq vzhdoni

 42. artaaa says:

  prsh a ban mem tregu shka duhet me perdor per mi pas thojt e fort se shum te but i kam si ti rriti fill em thehen flm per mirkuptim ju lutem ktheni pergjigjen

 43. era says:

  kisha dasht me dit a ka mundsii naj dizajn me llak me ba

 44. hurem says:

  une jam e lumtur qe jam johur me kete adrese kaq te mrekullueshme qe te tregon shume gjera te bukura por dua te di se sa kohe mund te riten keta thojt e bukur…………….

 45. niger says:

  o arta per mendimin tim kisha than te mesosh te shkruash e pastaj te pelqesh meso te kentodhosh kur e shkruan fjalin

 46. Ina says:

  A na tregon edhe tjera

 47. Ina says:

  A ka edhe tjera

 48. mimoza says:

  very nice very I like this

 49. Fadile says:

  Shum ju pergezoj me ket web site dhe qdo gje qe pash deri me tash ishte e mrekullushme!! kjo eshte nje dritare per te gjith qe te shofim ndrishimet ne jeten e perditshme dhe te na shtohet me shum dituri!! You did such a good job!!

 50. elona mulolli says:

  shum bukur

 51. megli says:

  shume bukur thojt

 52. megli says:

  shume bukur thojt
  me lule
  dhe une i kam thojt njesoj si kjo

 53. daniela cristina shehu says:

  thonjte jane shume te bukur por mamaja ime i ben 1000 here meb te bukur

 54. anduena says:

  thonje shum te mir

 55. rinesa rajmonda says:

  shum po me pelqejn qata thonj me lule ? hahahahaah

 56. lela says:

  i enderroj keto thonj

 57. antonela says:

  Prsh nga Italia!
  Urime per thonjte !! vertet shume te bukur i lumshin duart asaj qe i ka bere
  Vertet fantastice !!!! nje puthje te madhe nga une antonela
  ciooooo <3 <3 <3

 58. xhenna says:

  uaooooo sa e papar qe ishte un e provova por i kam thonjt e shkurter dhe me dolen keq jo keq por shum keqqqqqq

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment