09012014Headline:

Këshilla që ndihmojnë kundër rrudhave të fytyrës

 

Disa ushqime që ndihmojnë për ngadalësimin e shfaqjes së rrudhave:

 •  Qumështi dhe kosi
 • Frutat dhe perimet
 • Ullinjtë dhe vaji i ullirit
 • Bishtajat
 • Çaji
 • Drithërat
 • Farërat e thata, bajame, arra, kikirikë, lajthi etj
 • Peshku
   
  Disa këshilla si t’u shmangeni rrudhave të fytyrës:

 • T’i shmangeni diellit.
 • Të vini kremëra kundra diellit.
 • Të flini mjaftueshëm.
 • Mos pini duhan.
 • Të mos i mbani sytë gjysëm të mbyllur por të mbani syze.
 • Preferoni më mirë kakao sesa kafe.
 • Shmangni pijet e gazuara.
 • Përdorni produkte ushqyese dhe freskuese për fytyrën tuaj.

 

©bukuri.comWhat Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Recent Articles

6 Responses to "Këshilla që ndihmojnë kundër rrudhave të fytyrës"

 1. danjela says:

  se kuptova me keto kremre duhet te lyej futyren

 2. Bukuria says:

  Danjela, keto jane ushqime dhe jo kremera qe ndihmojne kunder rrudhave te fytyres.

 3. marigo says:

  ju jam shum mirnjohse qe pe shkruni per kto tema kaq t’rendsishme per ne femrat.

 4. meri says:

  ju lutemi me tregoni a eshte edhe kunder rrudhave

 5. meri says:

  ju lutemi a eshte edhe kunder rrudhave

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment