08082014Headline:

Këshilla për flokë të yndyrshëm

Yndyra e flokëve përbën arsyen bazë të ankthit të bukurisë që mund të përballojë një grua. Luftojeni atë duke marrë masa mbrojtëse dhe t’ju bëjnë që të harroni komplet ekzistencën e saj.

 • Përdorni një shampo që është posaçërisht për flokë me yndyrë ose një shampo për fëmijë.
 • Mundohuni të laheni përditë dhe përpiquni të mos prekë shampoja në rrënjët e flokëve, por mbajeni me gishtat tuaj shumë pak larg nga rrënjët.
 • Shplajini mirë flokët me ujë të fohtë ose të vakët sepse shampoja e mbetur në flokë mund të shkaktojë shumë yndyrë.
 • Nëse flokët tuaj janë shumë të yndyrshëm shmangiuni kremit të flokëve ose conditionerit. Nëse duhet patjetër që të përdorni kremin e flokëve ose conditioner, përdoreni vetëm ne majat e flokëve.
 • Flokët e yndyrshëm janë nga vetë natyra të ndritshëm. Mos hidhni mbi tufat e flokëve serum ose xhel shkëlqyes.
 • Shmangni krehjen e shpeshtë. Përdorimi i shpeshtë i furçës mund të shtojë yndyrën.
 • Nëse nuk arrini që ti lani shpesh, përhapni pak pudër në rrënjët e kokës dhe më pas fshijeni me një peshqir të thatë. Pudra do të thithë menjëherë yndyrën.
 • Krehje e përshtatshme është mbledhja e tyre lart ose një funky ponytail, e cila do të fshehë shënjat e yndyrës.
 • Shmangni që ti prekni shpesh flokët ose të kaloni gishtat tuaj ndërmjet tufave të flokut.

©bukuri.comWhat Next?

Nëse doni të lexoni të parët Keshillat tona, shkruani Adresën tuaj Email më poshtë

Related Articles

7 Responses to "Këshilla për flokë të yndyrshëm"

 1. ardita says:

  un i kam do i prvoj ju falemniderit

 2. biki says:

  un i kam teper te indyrshme do e provoj flm

 3. anto says:

  una kam floke kaqurrela dhe i kam pak me yndyre pas 3-4 ditesh me behen me yndyre dhe me e quditshmja eshte se pserpara i kam kaqurrele por nga mbrapa dhe ne fund te kokes i kam si me onde dhe un i kam pasur shume kaqurrele floket e vogel ju lutem me thoni diqka

 4. artaa says:

  A keni ndonje zgjidhje per eren trupit zakonisht te njesetullave

 5. ANA says:

  un i kam pas floket kacurrela dhe te dendur po tani me jan prishur se i kam shtrir shum ..dhe kan filluar te me bien dhe nuk me rrin fare mire..cfare me keshilloni ju ..??

Leave a Reply nga Facebook
Ose Komentoni nga hapësira më poshtë


Shënim:
-Adresa E-Mail duhet të jetë e vlefshme, përndryshe komentet nuk do të aprovohen!
-Mos e dërgoni të njëjtin koment dy herë!


Submit Comment